• news.cision.com/
  • Planmeca Oy/
  • Planmeca PlanScan® to pierwszy na świecie skaner wewnątrzustny zintegrowany z unitem stomatologicznym

Planmeca PlanScan® to pierwszy na świecie skaner wewnątrzustny zintegrowany z unitem stomatologicznym

Report this content

Planmeca oferuje pełny zakres otwartych rozwiązań CAD/CAM dla dentystów i techników dentystycznych, wzbogacony teraz o pierwszy na świecie skaner wewnątrzustny zintegrowany z unitem stomatologicznym - Planmeca PlanScan®. Unikalna integracja skanera z unitem stomatologicznym Planmeca gwarantuje płynny przepływ pracy, a dane uzyskane podczas skanowania są teraz dostępne, w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na tablecie zainstalowanym przy fotelu.

Sprawny przepływ pracy podczas skanowania

Ultra-szybki i dokładny skaner Planmeca PlanScan® może zostać łatwo zintegrowany z każdym cyfrowym unitem Planmeca. Dzięki unitowi wyposażonemu w tablet o rozdzielczości Full HD, zespół dentystyczny ma stały i optymalny dostęp do danych pobieranych w czasie rzeczywistym podczas skanowania. Takie rozwiązanie pozwala skupić się personelowi na obszarze leczenia bez jakichkolwiek zakłóceń. Skaner ponadto zapewnia także praktyczne wskazówki dźwiękowe w celu zapewnienia optymalnego przechwytywania danych.

Unikalne skanowanie przy pomocy sterownika nożnego

To co również wyróżnia Planmeca PlanScan na tle innych skanerów to możliwość łatwego kontrolowania jego pracy za pomocą bezprzewodowego sterownika nożnego unitu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik ma wolne ręce, co ułatwia skanowanie i pracę z pacjentem podczas zabiegu. Sterowanie nożne umożliwia łatwe przełączanie między widokami preparacji, przeciwstawnym i policzkowych i dzięki temu dentysta bez żadnych zakłóceń może skupić się tylko na skanowaniu. Praca ze skanerem przy pomocy sterownika nożnego gwarantuje nienaganną kontrolę zakażeń.

Łatwe i elastyczne stosowanie

Planmeca PlanScan został zaprojektowany dla efektywnego i sprawnego przepływu pracy – używa się go podobnie jak każdy inny instrument dentystyczny, który jest wykorzystywany przez różnych użytkowników. Skanery typu „plug-and-play” mogą być łatwo instalowane w różnych unitach stomatologicznych i różnych pomieszczeniach. Elastyczny system licencjonowania pozwala, aby różne fazy pracy CAD / CAM (skanowanie, projektowanie i produkcja) mogły być wykonywane jednocześnie przez różnych użytkowników.

„Jest to naprawdę innowacyjny produkt, który gwarantuje sprawny i bezproblemowy przebieg pracy w gabinecie oraz pozwala skoncentrować się dentyście na leczonym pacjencie. System zbudowany jest na naszej platformie oprogramowania Planmeca Romexis® - pierwszym na świecie oprogramowaniu łączącym CAD / CAM i obrazowanie rentgenowskie. Oznacza to, że wszystkie zdjęcia i skany są łatwo dostępne za pośrednictwem jednego interfejsu użytkownika. Wspólnie z naszymi innymi rozwiązaniami Planmeca CAD / CAM ™, Planmeca PlanScan przyczynia się do lepszej opieki nad pacjentem i pomaga w zwiększeniu produktywności kliniki", mówi Jukka Kanerva, wiceprezes Planmeca dział Dental Care Units i CAD / CAM.

W celu uzyskania dodatkowych informacji skontaktuj się z:
Panem Jukka Kanerva, v-ce Prezydent
Dział Dental care units and CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel +358 20 7795 848
jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy oraz Grupa Planmeca
Planmeca Oy jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu dentystycznego z produktów dystrybuowanych w ponad 120 krajach na całym świecie. Firma ma swoją siedzibę w Helsinkach, Finlandia. Planmeca jest światowym liderem w wielu dziedzinach techniki dentystycznej. Szeroki asortyment obejmuje unity stomatologiczne, technologie CAD / CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania programowe. Planmeca jest największą prywatną firmą w dziedzinie sprzętu stomatologicznego, skupiającą się na pionierskich badaniach, rozwoju oraz projektowaniu.
Planmeca Oy jest częścią fińskiej Planmeca Group, która działa w dziedzinie technologii dla opieki zdrowotnej. Grupa osiągnęła obroty w wysokości 740 milionów euro w 2014 roku i zatrudnia ponad 2.700 pracowników na całym świecie.
www.planmeca.pl