Planmeca Romexis® Insights wprowadza analitykę działania urządzeń do klinik dentystycznych

Report this content

Pierwszy producent na rynku dentystycznym oferuje wszechstronne rozwiązanie IoT (Internet rzeczy)

Fiński producent sprzętu stomatologicznego Planmeca wprowadza nowy sposób podejścia do pracy kliniki dentystycznej. Usługa analityki przez internet Planmeca Romexis® Insights umożliwia klinikom dentystycznym wykorzystanie interaktywnych widoków paneli sterowania w dowolnym czasie, do dowolnej oceny i do planowania wykorzystania urządzeń na podstawie przejrzystej wizualizacji statystyk ich użycia.

Nawet najmniejsze gabinety dentystyczne codziennie generują mnóstwo danych. Usługa Planmeca Romexis® Insights została stworzona w celu przetworzenia danych w widoki informacyjne, które oceniają operacje gabinetu w inteligentny sposób. Po raz pierwszy właściciele gabinetów mogą skorzystać z informacji generowanych w czasie rzeczywistym nt. pracy posiadanego sprzętu, w tym historii wykorzystania urządzenia, pokazywanych na interaktywnych panelach.

 “Podłączenie internetu do sprzętu i raporty z wykorzystania urządzeń stały się powszechne w wielu dziedzinach i określane są jako IoT (Internet rzeczy)”- mówi Tuomas Lokki, Senior Vice President Planmeca Oy. „Nasze urządzenia można podłączać do lokalnych sieci internetowych od ponad dekady i przy tworzeniu usługi Planmeca Romexis Insights skorzystaliśmy z tych doświadczeń’. Jako pierwszy producent oferujemy rozwiązanie IoT do sprzętu stomatologicznego, chcemy naszym klientom dać narzędzie, które ich przygotuje do wyzwań w przyszłości”. 

Planmeca Romexis Insights posiada szeroki wachlarz analityk urządzeń m.in jego wykorzystania, zmian w sposobie jego używania. Zarządzający gabinetem widzi status urządzenia i otrzymuje alerty o jego wykorzystaniu, a także monitoruje ilość pacjentów (unity, aparaty rtg, frezarki) oraz ich czas zabiegu na fotelu dentystycznym, jeśli unit jest wyposażony w czujniki wykrywania pacjenta.

Usługa posiada ponadto szereg funkcji wspomagających prowadzenie biznesu i zwiększanie efektywności:

  • Interaktywne okna z wykresami i regulowanymi zakresami danych
    • Wykorzystanie szablonów do rozpoznania obszarów nadających się do optymalizacji
    • Zestawienia do określenia godzin szczytów pracy i przestojów
    • Porównania w czasie wybranych trendów
  • Porównania wykorzystania urządzenia z otrzymanymi płatnościami
  • Aktualny, w czasie rzeczywistym status urządzenia i jego historię
  • Raporty z łącznego użycia sprzętu na wielu stanowiskach pracy  – bardzo przydatne w dużych klinikach

Planmeca Romexis Insights jest otwartym systemem i wspiera produkty innych producentów. Jako usługa online wspiera wszystkie przeglądarki, także mobilne.

“Planmeca Romexis Insights jest kolejnym przykładem koncepcji all-in –one i mocnym potwierdzeniem, że chcemy naszym klientom pomagać w maksymalizacji wartości ich inwestycji na wiele lat. Usługa jest przede wszystkim dostępna dzięki naszym zaawansowanym urządzeniom, które mają funkcje przyszłości już dzisiaj. Aby odnosić sukces musimy być zawsze o krok do przodu – razem z naszymi klientami” kończy Pan Lokki.

Więcej informacji:
Tuomas Lokki, Senior Vice President
Planmeca Oy
Tel. +358 20 779 5523
Email: tuomas.lokki@planmeca.com

Planmeca Oy oraz Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu stomatologicznego na świecie, a oferowane przez nią produkty i technologie to: cyfrowe unity stomatologiczne, technologia CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych.
www.planmeca.pl