Planmeca wprowadza nową drukarkę 3D

Fiński producent sprzętu stomatologicznego Planmeca wprowadza do swojego asortymentu sprzedaży drukarki 3D . Nowa drukarka 3D Planmeca Creo™ pozwoli laboratoriom dentystycznym i dużym klinikom zwiększyć konkurencyjność na rynku i rozwijać swoją działalność.

Planmeca Creo to drukarka 3D o ogromnych możliwościach, do wytwarzania z niezwykłą precyzją szyn dentystycznych, modeli i szablonów chirurgicznych. Wkrótce, urządzenie będzie również wspierać tworzenie elementów o skomplikowanej geometrii w najdrobniejszych szczegółach takich jak, tymczasowe wypełnienia i modele ortodontyczne.

"Drukowanie 3D jest drogą w przyszłość, umożliwiającą laboratoriom i dużym klinikom rozszerzyć swój zakres usług i zwiększać wydajność", komentuje Jukka Kanerva, wiceprezes działu Dental care units & CAD/CAM Planmeca.

Planmeca Creo wykorzystuje technologię Digital Light Processing (DLP), aby stworzyć obiekty z utwardzanej żywicy UV. Drukarka 3D posiada własne dedykowane oprogramowanie, które jest częścią sprzedawanego systemu.

"Uważamy, że druk 3D będzie odgrywał coraz większą rolę w stomatologii - nie możemy się doczekać, aby nasi klienci mogli poznać, co Planmeca Creo potrafi " – dodaje Pan Kanerva.

Nowa drukarka Planmeca Creo 3D jest dostępna w przedsprzedaży, z przewidywaną dostawą na początku czerwca.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:
Jukką Kanerva, V-ce Prezydent
Dental care units & CAD/CAM division, Planmeca Oy
Tel. +358 20 779 5848
Email: jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy Planmeca Group
Planmeca Oy jest jednym wiodących na świecie producentów urządzeń
stomatologicznych z asortymentem obejmującym cyfrowe unity dentystyczne, cyfrowe rozwiązania CAD / CAM, światowej klasy urządzenia do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania programowe.  Z siedzibą w Helsinkach, Finlandii, produkty Planmeca są dystrybuowane w ponad 120 krajach na całym świecie. Z silnym zaangażowaniem w pionierskie innowacje i wzornictwa, jest największą prywatną firmą w swojej dziedzinie.
Planmeca Oy jest częścią fińskiej Planmeca Group, która działa w dziedzinie technologii opieki zdrowotnej. Grupa osiągnęła obroty w wysokości 734 mln EUR w 2015 roku i zatrudnia 2700 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Subscribe

Media

Media