• news.cision.com/
  • SSAB/
  • Eripärase GreenCoat®-i värvkattega terasest fassaadiga hoone Lilla Integralen on Plåtpriset 2019 nominent

Eripärase GreenCoat®-i värvkattega terasest fassaadiga hoone Lilla Integralen on Plåtpriset 2019 nominent

Report this content

Silmatorkava Lilla Integraleni hoone fassaad on valmistatud SSAB toodetud GreenCoat®-i värvkattega terasest ning see esitati kõrgelt hinnatud Rootsi arhitektuuripreemiale Plåtpriset 2019.

SSAB tugevdab jätkuvalt oma positsiooni uuendusmeelsete arhitektide seas, kes loovad auhindu pälvivaid hooneid. Hiljuti otsustas nimekas arhitektuuribüroo sandellsandberg arkitekter kasutada jätkusuutlikku GreenCoat®-i värvkattega terast ainulaadse Lilla Integraleni kortermaja ehitamisel Rootsis Linköpingis asuvas uues Vallastadeni elamurajoonis. Vallastadeni elamuehitusprojekti esimeses faasis rajati 40 eri arhitekti poolt üle 1000 elamispinna.

Lilla Integralen on elegantne ridamaja, millel on kolmel korrusel neli korterit ning lisaks katuseterrass. Hoone omapärane kuju tuleb sinusoidprofiiliga fassaadist, mis on valmistatud premium-klassi värvikattega GreenCoat®-terasest, et tagada kestlikkus ja vastupidavus rasketes kliimaoludes ning hea esteetika.

Hoonele valiti Metallic Silver värvitoon, et luua suhteliselt tihedalt asustatud Vallastadeni elamurajoonis kauneid valguspeegeldusi.

"Kuna näeme jätkusuutlikkust pikaajalisest perspektiivist, püüame leida head tasakaalu keskkonna ja arhitekti sotsiaalse vastutuse vahel. Projekteerime hoonet teadmises, et see peab vastu mitmeid sugupõlvi ning see omakorda esitab nõudmisi kasutatavale materjalile. Seetõttu tundus GreenCoat®-i värvkattega teras, mis pakub nii vastupidavust kui ka keskkonnaeeliseid, väga loomulik lahendus,” selgitab Thomas Sandell arhitektuuribüroost Sandellsandberg Arkitekter.

Lisaks heale vastupidavusele ja esteetikale hõlmab suurem osa GreenCoat®-i tooteid Bio-based Technology (BT) värvkatet, mis sisaldab traditsiooniliste fossiilõlide asemel hoopis Rootsi rapsiõli. See patenteeritud kattetehnoloogia on hetkel turul ainuke omalaadne.

Ehitusprotsess sujus hästi, GreenCoat® sai kiita oma kohaldatavuse eest mitmete detailidega, mida nõudis Lilla Integraleni disain.

Lilla Integralen on üks viiest hoonest, mis nomineeriti 2019. aasta Plåtpriseti auhinnale, kus pärjatakse innovaatilisi ja jätkusuutlikke hooneid, mis metallide omadusi ja väljendusvõimalusi arhitektuuris edukalt esile tõstavad. Võitja kuulutatakse välja arhitektuurisündmusel Plåt, mis toimub Rootsis Göteborgis 25. aprillil.

Fotoallkiri: 

  1. Thomas Sandell valis Lilla Integraleni fassaadimaterjaliks GreenCoat®-i terase

selle jätkusuutlikkuse, vastupidavuse ja esteetilisuse pärast.

  1. Elegantne ja mänguline Lilla Integralen sai inspiratsiooni vanadest tööstushoonetest. See on nomineeritud Rootsi arhitektuuriauhinnale Plåtpriset 2019. 

Lisateave: anke.mayer@ssab.com
Lasse Bengtsson, Marketing, SSAB, Phone: +46 70 2058793, lasse.bengtsson@ssab.com
 

SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte. SSAB pakub lisandväärtusega tooteid ja teenuseid, mis on välja töötatud tihedas koostöös klientidega, et luua tugevamat, kergemat ja jätkusuutlikumat maailma. SSAB-l on töötajaid enam kui 50 riigis. SSAB tootmiskeskused asuvad Rootsis, Soomes ja USA-s. SSAB on registreeritud Stockholmis Nasdaq OMX Põhjamaade börsil ning täiendavalt ka Helsingi Nasdaq OMX börsil. www.ssab.com

Tags: