Firma SSAB prezentuje nową generację stali na targach Bauma

Podczas targów Bauma firma SSAB zaprezentuje nową generację stali – Domex 900/960 i 1100. Nowe gatunki stali charakteryzują się wyższą wytrzymałością, dobrą plastycznością i ulepszonymi właściwościami spawania i cięcia. Producenci pojazdów ciężarowych lub urządzeń dźwigowych mogą, zatem, tworzyć lżejsze konstrukcje, przy jednoczesnym zachowaniu ich wytrzymałość i żywotności. Dla użytkownika oznacza to, że możliwe staje się zwiększenie ładowności pojazdu oraz obniżenie kosztów paliwa, w przeliczeniu na tonę przewożonego towaru.

Nowe gatunki stali o wysokiej wytrzymałości, Domex 900/960 i 1100, obecnie umożliwiają producentom dokonanie modernizacji istniejących konstrukcji, podczas gdy nowe stale Domex otwierają przed nimi również drzwi do zupełnie nowych rozwiązań konstrukcyjnych.

– Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości i dostępności w jeszcze węższych zakresach grubości, nasze nowe gatunki stali Domex są konkurencyjne wobec innych lekkich materiałów o wysokiej wytrzymałości – mówi Johan Broback, Globalny Koordynator ds. Stali Konstrukcyjnych w SSAB – Ponadto, nasze stale charakteryzują się niezwykłą odpornością na ścieranie, a także łatwo poddają się kształtowaniu i obróbce.
Stal Domex jest dobrze znana ze swoich wąskich tolerancji i bardziej płaskich powierzchni – nowe gatunki stali Domex naturalnie zachowują te parametry. Doskonałe właściwości tego gatunku w zakresie gięcia, cięcia i spawania mogą być także wykorzystane przez producentów pojazdów przy projektowaniu i tworzeniu nowych części.

– Cieńszy materiał oznacza mniejsze zużycie materiału spawalniczego i mniej prac związanych z cięciem, co przekłada się na wzrost wydajności warsztatu, w którym materiał ten jest wykorzystywany do wytwarzania danego produktu – stwierdza Broback.

Cieńsze i lżejsze konstrukcje stalowe przekładają się również na obniżenie przez producenta zużycia zarówno energii jak i materiałów. Wszystko to przyczynia się do poprawy ekonomiki produkcji i sprawia, że jest ona bardziej przyjazna dla środowiska.
Wraz z ostatnio opracowanymi gatunkami, rodzina stali Domex obejmuje obecnie stale o zakresie wytrzymałości od 240MPa do 1100 MPa.

– Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w nowych stalach Domex 900, 960 i 1100 często wymagane jest opracowanie nowej konstrukcji, mówi Broback - Ale korzyści, jakie dzięki temu zyskuje Klient, bezsprzecznie się zwiększyły.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z
Johan Broback, Globalny koordynator ds. stali konstrukcyjnych, SSAB. +46 243 712 16

Firma SSAB jest światowym liderem wśród dostawców stali o wysokiej wytrzymałości. Firma SSAB oferuje produkty opracowane przy ścisłej współpracy ze swoimi klientami, tworząc w ten sposób świat mocniejszy, lżejszy oraz bezpieczniejszy. Firma SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Firma SSAB jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange w Sztokholmie. www.ssab.com.

Tags: