Firma SSAB prezentuje nową generację stali na targach Bauma

Podczas targów Bauma firma SSAB zaprezentuje nową generację stali – Domex 900/960 i 1100. Nowe gatunki stali charakteryzują się wyższą wytrzymałością, dobrą plastycznością i ulepszonymi właściwościami spawania i cięcia. Producenci pojazdów ciężarowych lub urządzeń dźwigowych mogą, zatem, tworzyć lżejsze konstrukcje, przy jednoczesnym zachowaniu ich wytrzymałość i żywotności. Dla użytkownika oznacza to, że możliwe staje się zwiększenie ładowności pojazdu oraz obniżenie kosztów paliwa, w przeliczeniu na tonę przewożonego towaru.

Nowe gatunki stali o wysokiej wytrzymałości, Domex 900/960 i 1100, obecnie umożliwiają producentom dokonanie modernizacji istniejących konstrukcji, podczas gdy nowe stale Domex otwierają przed nimi również drzwi do zupełnie nowych rozwiązań konstrukcyjnych.

– Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości i dostępności w jeszcze węższych zakresach grubości, nasze nowe gatunki stali Domex są konkurencyjne wobec innych lekkich materiałów o wysokiej wytrzymałości – mówi Johan Broback, Globalny Koordynator ds. Stali Konstrukcyjnych w SSAB – Ponadto, nasze stale charakteryzują się niezwykłą odpornością na ścieranie, a także łatwo poddają się kształtowaniu i obróbce.
Stal Domex jest dobrze znana ze swoich wąskich tolerancji i bardziej płaskich powierzchni – nowe gatunki stali Domex naturalnie zachowują te parametry. Doskonałe właściwości tego gatunku w zakresie gięcia, cięcia i spawania mogą być także wykorzystane przez producentów pojazdów przy projektowaniu i tworzeniu nowych części.

– Cieńszy materiał oznacza mniejsze zużycie materiału spawalniczego i mniej prac związanych z cięciem, co przekłada się na wzrost wydajności warsztatu, w którym materiał ten jest wykorzystywany do wytwarzania danego produktu – stwierdza Broback.

Cieńsze i lżejsze konstrukcje stalowe przekładają się również na obniżenie przez producenta zużycia zarówno energii jak i materiałów. Wszystko to przyczynia się do poprawy ekonomiki produkcji i sprawia, że jest ona bardziej przyjazna dla środowiska.
Wraz z ostatnio opracowanymi gatunkami, rodzina stali Domex obejmuje obecnie stale o zakresie wytrzymałości od 240MPa do 1100 MPa.

– Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w nowych stalach Domex 900, 960 i 1100 często wymagane jest opracowanie nowej konstrukcji, mówi Broback - Ale korzyści, jakie dzięki temu zyskuje Klient, bezsprzecznie się zwiększyły.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy skontaktować się z
Johan Broback, Globalny koordynator ds. stali konstrukcyjnych, SSAB. +46 243 712 16

Firma SSAB jest światowym liderem wśród dostawców stali o wysokiej wytrzymałości. Firma SSAB oferuje produkty opracowane przy ścisłej współpracy ze swoimi klientami, tworząc w ten sposób świat mocniejszy, lżejszy oraz bezpieczniejszy. Firma SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Firma SSAB jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange w Sztokholmie. www.ssab.com.

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.