SSAB Docol 1700M ile liderliğini sürdürüyor- otomotiv endüstrisi için yeni nesil geliştirilmiş yüksek mukavemetli çelik

Yeni Docol 1700M ile SSAB, dünya genelinde otomotiv üreticilerine iyileştirilmiş çevresel performansa sahip daha güvenli, daha hafif ve yakıt verimliliği daha yüksek arabalar için yeni nesil yüksek mukavemetli yapısal çeliği sunuyor. Yeni ürün, tamponlar gibi enerji absorbe eden ayrıntılar dâhil olmak üzere bir dizi uygulama için uygundur.

Docol 1700 M, düşük ağırlık ve yüksek enerji emilimi için sıkı gerekliliklere sahip arabalardaki güvenlik uygulamaları için geliştirilmiş soğuk haddelenmiş, yeni nesil yüksek mukavemetli çeliktir.

- Docol 1700 M için tipik bir uygulama tamponlardır diyor SSAB Otomotiv bölümü Global Ürün Müdürü Olof Carré. Artık, yüksek enerji absorbe etme kapasitesine ve diğer malzemelerle elde edilmesi zor olan özelliklere sahip ince, hafif çelik tamponları üretmek mümkün. Düşük ağırlık, korumadan ödün vermeksizin iyi elleçleme ve daha iyi çevresel performansa katkıda bulunur.

Docol 1700 M, geliştirilmiş yüksek mukavemetli martensitik çeliktir. Bu kalite, 1-1,5 mm’den başlayan kalınlıklarda üretilmekte ve roll form ile şekillendirmeye mükemmel uyum sağlamaktadır. Çekme mukavemeti 1700 N/mm2 olup, yüksek dayanım, özel bir ısıl işlemin son derece yüksek soğutma hızıyla birlikte kullanıldığı üretim sürecinde elde edilir.

- Şimdi otomotiv endüstrisine odaklanarak yeni nesil yüksek mukavemetli çeliklerin geliştirilmesinde yeni bir adımı atıyoruz diyerek sürdürüyor sözlerini, Carré. Üreticiler, iyi çevresel özelliklere sahip ve ek olarak makul maliyetlerde üretilebilecek hafif, güçlü malzemeler istiyorlar. Docol 1700 M, araba üreticileri için yeni fırsatların kapısını açan bu tür bir malzemedir.

Geleceğe bakıldığında SSAB, Docol 1700 M için çok daha fazla kullanım alanını görüyor.

- Yeni malzemenin bilgisi ve farkındalığı yayıldıkça, tasarımcılar bu kalitedeki olanakları görüyorlar diyor Carré. En güçlü ve en yüksek mukavemetli çelikler için farklı şirketlerden sürekli talepler alıyoruz ve bunlar mobilyadan oyuncağa ve çeşitli yapı uygulamalarına kadar çok çeşitli şekillerde ortaya çıkıyor.


Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki kişiyle iletişime geçin:

Marita Hane, Brand Manager Docol
Mobile phone 46 72 585 2847
marita.hane@ssab.com

SSAB Nordik ve ABD merkezli bir çelik şirketidir. SSAB daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak amacıyla, müşterileri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği katma değerli ürünleri ve hizmetleri müşterilerine sunmaktadır. SSAB'ın 50'den fazla ülkede çalışanları bulunmaktadır. SSAB'ın İsveç, Finlandiya ve ABD'de üretim tesisleri bulunmaktadır. SSAB hisseleri, Stockholm'de NASDAQ OMX Nordic Borsasında  işlem görmektedir ve Helsinki'deki NASDAQ OMX Borsasında da ikincil olarak işlem görmektedir. www.ssab.com

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links