• news.cision.com/
  • SSAB/
  • Wakacyjny dom ze stali GreenCoat nominowany do prestiżowej nagrody World Architecture Award (WAF) 2017

Wakacyjny dom ze stali GreenCoat nominowany do prestiżowej nagrody World Architecture Award (WAF) 2017

Report this content

Dom KD, wakacyjny dom w Szwecji, zawierający dachową stal powlekaną organicznie GreenCoat®, został nominowany do nagrody World Architecture Festival (WAF) Award 2017 w kategorii "Willa - gotowe budynki".

Zaprojektowany przez architekta Timo Karasalo z pracowni GWSK Arkitekter w Sztokholmie, jest całorocznym domem wakacyjnym zlokalizowanym na wyspie Öland w Szwecji. Nominowany dom zawiera elementy projektowe podobne do tradycyjnych budynków znajdujących się na wyspie, ale wykonany został z nowoczesnych i ekologicznych materiałów. 

Dach domu KD w kolorze Metallic Silver wykonany jest z powlekanej organicznie stali GreenCoat® z SSAB. SSAB to znana na całym świecie firma produkująca jedne z najlepszych stali na świecie, która blisko współpracuje z innowacyjnymi architektami zainteresowanymi ekologicznymi rozwiązaniami.  

Obecnie GreenCoat jest jedynym produktem na rynku, który wykorzystuje w powłoce szwedzki olej rzepakowy zamiast składników ropopochodnych, co czyni go najbardziej ekologiczną stalą do zewnętrznych zastosowań budowlanych. Został wybrany na dach domu KD ze względu na koncepcję konstrukcji niewymagającej konserwacji, o dużej trwałości i małym wpływie na środowisko. 

"Idea "nowoczesnej stodoły" pojawiła się dość wcześnie na etapie projektowania, gdyż prawie wszystkie budynki w tym regionie stawiane są z metalowym dachem", wyjaśnia architekt Timo Karasalo."Nasi klienci oczekują od nas wyboru materiałów, które są zarówno trwałe, jak i przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o roboty blacharskie, GreenCoat spełnia oba kryteria." 

Powlekane organicznie stale GreenCoat oferowane są z opatentowaną, bazującą na biotechnologii (BT) powłoką, ktora zmniejsza wpływ budynku na środowisko, zapewniając jednocześnie maksymalną trwałość, odporność na korozję i trwałość koloru. Dodatkowo, produkty te stanowią znacznie lżejszy materiał w porównaniu do alternatywnych rozwiązań i cechują się małym wydłużeniem w niskich temperaturach, co zmniejsza efekt wyboczenia. 

"Ten projekt to historia, w której lokalna tradycja budowlana inspiruje koncepcję projektową.To było świetne uczucie, móc powiedzieć rolnikom z tego regionu, że powierzchnia powłoki zainspirowana jest ich własnymi rozwiązaniami", mówi Karasalo. 

Kolejnym projektem zawierającym stal GreenCoat® jest studium projektowe Skýli sporządzone przez Utopia Architects, które również nominowane jest do nagrody WAF 2017 Award w kategorii “Rozwój w obszarze wypoczynku - przyszłe projekty”. Oprócz tego, dom "Tin House" autorstwa architekta Henninga Stummela, którego cała okładzina wykonana jest ze stali GreenCoat®, jest finalistą nagrody WAF Award w 2016 roku.  

Zwycięzca nagrody 2017 WAF Award ogłoszony zostanie podczas Światowego Festiwalu Architektury (WAF) w dniach 15-17 listopada w Berlinie.   

Zdjęcia:  Dom KD: Linus Flodin; Copyright: SSAB 

-          Do wykonania domu KD, zlokalizowanego na szwedzkiej wyspie Öland, wykorzystano ekologiczną, powlekaną organicznie stal GreenCoat®.  

-          Dom KD został nominowany do nagrody World Architecture Festival 2017 Award w kategorii "Willa - gotowe budynki".  

-          Timo Karasalo, GWSK Architects, Sztokholm, zdecydował się wybrać powlekaną organicznie stal GreenCoat® ze względu na jej trwałość i mały wpływ na środowisko. 

-          Logo finalisty nagrody WAF 

Dodatkowych informacji udziela:
Anke Meyer, Corporate Marketing, SSAB, tel.: +49 1724244309, anke.meyer@ssab.com
 

SSAB jest firmą stalową z siedzibami w Skandynawii i Stanach Zjednoczonych. SSAB oferuje produkty i usługi o wartości dodanej opracowane w ścisłej współpracy z klientami, tworząc w ten sposób mocniejsze, lżejsze i bardziej proekologiczne rozwiązania. SSAB zatrudnia pracowników w ponad 50 krajach. SSAB ma zakłady produkcyjne w Szwecji, Finlandii i Stanach Zjednoczonych. Spółka SSAB jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic w Sztokholmie oraz na giełdzie NASDAQ OMX w Helsinkach. www.ssab.com.

Tags:

Subscribe