TEKNOS nabywa od firmy Śnieżka biznes farb proszkowych

Report this content

Komunikat prasowy — TEKNOS Group Oy — 17 stycznia 2017 r. o godzinie 14.15

Firma TEKNOS zawarła umowę przejęcia od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych. W ten sposób TEKNOS staje się właścicielem linii produkcyjnych farb proszkowych oraz wzmacnia swoją organizację sprzedażową i badawczo-rozwojową. Umowa została podpisana 16 stycznia 2017 r.

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest wiodącą spółką w Grupie Kapitałowej Śnieżka i czołowym producentem farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Aktualnie Śnieżka jest nie tylko jedyną w branży firmą notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ale także jedyną kontrolowaną przez polski kapitał. Zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi fabryki produkują rocznie około 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej, adresowanych na rynek krajowy i rynki zagraniczne.

 

Wizją TEKNOS jest być czołowym dostawcą zaawansowanych technologicznie farb i powłok — blisko naszych klientów. Nabycie od firmy Śnieżka biznesu farb proszkowych pozwoli TEKNOS zwiększyć możliwości w zakresie badań i rozwoju oraz produkcji, a także umocnić swoją pozycję na rozwijającym się rynku polskim oraz skrócić łańcuch dostaw produktów.

 

„To przejęcie jest związane ze strategią rozwoju Grupy TEKNOS. Od wielu lat udaje się nam pomyślnie rozwijać działalność w segmencie farb proszkowych. Ta operacja stanowi naturalny krok w rozwoju firmy TEKNOS. Dzięki niej podniesiemy poziom obsługi w zakresie farb proszkowych i zapewnimy sobie nowe możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku” - mówi Lassi Tirkkonen, SVP, Metal Segment, TEKNOS Group.

 

Więcej informacji:
 

Lassi Tirkkonen

Senior Vice President, Metal Segment
TEKNOS Group
Tel. +358 40 513 2494
E-mail lassi.tirkkonen@teknos.fi

 

Piotr Niedziółka

Dyrektor Zarządzający
TEKNOS Sp. z o.o.
Tel. +48 691 112 282
E-mail piotr.niedziolka@teknos.pl

Firma TEKNOS jest jednym z czołowych europejskich dostawców farb przemysłowych, który zajmuje silną pozycję w segmencie detalicznym oraz farb dekoracyjnych. Firma TEKNOS prowadzi działania produkcyjne w ośmiu krajach. Są to: Finlandia, Szwecja, Dania, Niemcy, Polska, Rosja, Chiny i Holandia. Ponadto TEKNOS ma także spółki w 18 krajach, a swoje towary eksportuje do ponad 20 państw z wykorzystaniem rozwiniętej sieci przedstawicieli. Firma TEKNOS została założona w 1948 r. i pozostaje jednym z największych rodzinnych przedsiębiorstw w Finlandii. Sprzedaż netto w 2015 r. wyniosła 291 mln euro. Spółka zatrudnia 1300 osób. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie www.teknos.com.

Subscribe

Documents & Links

Quotes

To przejęcie jest związane ze strategią rozwoju Grupy TEKNOS. Od wielu lat udaje się nam pomyślnie rozwijać działalność w segmencie farb proszkowych. Ta operacja stanowi naturalny krok w rozwoju firmy TEKNOS. Dzięki niej podniesiemy poziom obsługi w zakresie farb proszkowych i zapewnimy sobie nowe możliwości dalszego rozwoju na polskim rynku.
Lassi Tirkkonen, Group SVP, Metal Paints & Coatings, TEKNOS Group