Teknos przejął biznes farb przemysłowych od Feidal Coatings

Informacja prasowa Grupy Teknos 01 wrzesień 2016. 

Teknos zakończył akwizycję biznesu farb przemysłowych od Feidal Coatings ogłoszoną 12 maja 2016 roku. 

Feidal Coatings to prywatna firma niemiecka, która opracowuje, produkuje i sprzedaje farby. W jej strukturze znajdują się działy farb przemysłowych oraz dekoracyjnych. Szacowany przychód netto ze sprzedaży farb przemysłowych Feidal to 18mln euro przy zatrudnieniu około 80 pracowników. Transakcja obejmuje nabycie zakładu Feidal GmbH & Co. KG w Brüggen, gdzie nadal będą wytwarzane farby przemysłowe do metalu, oraz biznesu farb przemysłowych od Feidal Polska Sp. z.o.o. 

”Przejęcie biznesu farb przemysłowych od Feidal Coatings umocni naszą pozycję w tym segmencie. Teraz będziemy się koncentrować na dalszym rozwoju biznesu poprzez ścisłą współpracę, aby zapewnić wysoką jakość produktów i usług świadczonych dla naszych klientów”, mówi Paula Salastie, CEO, Teknos Group Oy. 

Strony postanowiły o nieujawnianiu wartości transakcji. 

Informacje dodatkowe: 

Paula Salastie 
CEO
Teknos Group Oy
tel. +358 46 851 2625 
paula.salastie@teknos.fi 

 

Piotr Niedziółka
Dyrektor Zarządzający
Teknos Sp. z o.o.
tel. +48 691 112 282
piotr.niedziolka@teknos.pl 

Firma Teknos jest jednym z czołowych europejskich dostawców farb przemysłowych, który zajmuje silną pozycję także w segmencie detalicznym oraz farb dekoracyjnych. Teknos prowadzi działania produkcyjne w siedmiu krajach. Są to: Finlandia, Szwecja, Dania, Niemcy, Polska, Rosja i Chiny. Ponadto, ma swoje oddziały w 17 krajach oraz eksportuje do ponad 20, dzięki dobrze rozwiniętej sieci dystrybutorów. Obroty Grupy sięgają poziomu 291 mln euro. Została ona założona w 1948 r. i pozostaje jednym z największych rodzinnych przedsiębiorstw w Finlandii. Więcej informacji na www.teknos.com

Subscribe

Documents & Links

Quotes

Przejęcie biznesu farb przemysłowych od Feidal Coatings umocni naszą pozycję w tym segmencie. Teraz będziemy się koncentrować na dalszym rozwoju biznesu poprzez ścisłą współpracę, aby zapewnić wysoką jakość produktów i usług świadczonych dla naszych klientów.
Paula Salastie, CEO, Teknos Group Oy