Fiński sprzęt medyczny i stomatologiczny na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie 2013 w Helsinkach i w Sztokholmie

Grupa Planmeca ponownie uczestniczy w organizacji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie, zapewniając sprzęt medyczny Planmed Verit y Extremity Scanner i Planmeca Compact i w ambulatorium pogotowia, które znajduje się w Hartwall Helsinki Arena w Helsinkach i Ericsson Globe Arena w Sztokholmie . Urządzenia były używane na zeszłorocznych Mistrzostwach.

”Przenośny i łatwy w użyciu aparat Planmed Verity może być używany w nietypowych i kłopotliwych lokalizacjach takich, jak stadiony hokejowe. Nasze pozytywne doświadczenia z zeszłorocznej imprezy spowodowały, że Światowa Organizacja Hokeja (IIHF) chce zastosować identyczny, najwyższy standard usług medycznych także podczas tegorocznej imprezy w Helsinkach i w Sztokholmie”, powiedział Dr. Markku Tuominen , szef zabezpieczenia medycznego organizowanych Mistrzostw.

“Planmed Verity świetnie nadaje się do obrazowania typowych dla hokeja urazów kończyn górnych i dolnych, ponieważ został zaprojektowany do wykonywania za jednym razem obrazów 3D całego obszaru. Zalety badania na miejscu są oczywiste: szybka diagnoza urazu pomaga zarówno zawodnikowi, jak i druzynie skoncentrować się na grze”, kontynuuje Tuominen.

Skaner kończyn Planmed Verity stosuje całkowicie nowe podejście do obrazowania ortopedycznego , które pomaga wykryć często pomijane złamania kończyn . Planmed Verity uzyskuje dokładny obraz 3D za pomocą mniejszej dawki promieniowania niż tradycyjne CTS. Dzięki swojej specyficznej anatomicznej konstrukcji , Planmed Verity oferuje również unikalną nową aplikację: obrazowanie wagi nośnej pacjenta.

Unit dentystyczny Planmeca Compact i ma na celu wspieranie zadań pracy zespołów stomatologicznych. W pełni cyfrowy unit jest ergonomiczny dla dentysty i wygodny dla pacjenta , spełniając rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa i kontroli zakażeń . Na Mistrzostwach Świata w Hokeju na Lodzie, unit pomoże w diagnozowaniu urazów zębów i zapewni pierwszą pomoc .

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt:
Mr Vesa Mattila, Vice President, Planmed Oy                                                              
Tel. +358 20 7795 301                                                                                                      
vesa.mattila@planmed.com

Mr Tuomas Lokki, Vice President, Marketing and Sales, Planmeca Oy
Tel. +358 20 7795 523
tuomas.lokki@planmeca.com

Grupa Planmeca
Planmeca Oy i Planmed Oy należą do Planmeca Group, fińskiej grupy firm działających globalnie na rynkach sprzętu stomatologicznego i medycznego. Spodziewany obrót dla Grupy na rok 2013 wynosi 760 mln euro. Ilość pracowników to około 2500. Siedziba wraz z działem R & D, marketingiem i działem sprzedaży eksportowej, a także większa część produkcji, znajdują się w Helsinkach w Finlandii. Założona w 1971, Planmeca Oy projekty i produkuje unity stomatologiczne i sprzęt do obrazowania jak również związane z tym oprogramowania. Jest to największa prywatna firma w swojej dziedzinie. Planmed Oy projektuje i produkuje urządzenia do obrazowania i akcesoria dla obrazowania mammograficznego i ortopedycznego.
www.planmeca.com | www.planmed.com

2013 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie w Helsinkach - Finlandia i Sztokholmie - Szwecja
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, organizowane przez Międzynarodową Federację Hokeja na Lodzie (IIHF), odbędą się w dniach 3-19 maja 2012 w Finlandii i w Szwecji. W Mistrzostwach weźmie udział 16 krajów i łącznie odbędą się 64 mecze.
www.iihfworlds2013.com

Tags: