Stal powlekana ArcelorMittal teraz z gwarancją do 35 lat

Dla wprowadzonych na rynek produktów z gamy Granite® HDX i Granite® Storm, czyli nowych - najlepszych spośród obecnie dostępnych - produktów ze stali powlekanej, przeznaczonych do stosowania jako pokrycia dachowe i elewacyjne, ArcelorMittal udziela teraz standardowo gwarancji na okres 35 lat.

Począwszy od 1 kwietnia 2015 roku gama produktów Granite® ArcelorMittal sprzedawana jest z gwarancją do 35 lat, a na życzenie klienta może zostać przedłużona. Gwarancja obejmuje powłokę lakierniczą i efekty korozji.

 
Gwarancja oferowana na produkty przeznaczone do zastosowań zewnętrznych na obiektach budowlanych jest istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o wyborze optymalnego materiału.

ArcelorMittal posiada duże doświadczenie w produkcji stali powlekanej organicznie. Już od 40 lat stal ArcelorMittal używana jest w budownictwie, co pozwala firmie ocenić wpływ czasu na swoje produkty. Zintegrowane procesy produkcyjne ArcelorMittal (od walcowni gorącej blach aż po powlekanie) gwarantują pełną identyfikowalność i wysoką jakość.

Dlatego właśnie ArcelorMittal postanowił podzielić się ze swoimi klientami korzyściami, wynikającymi ze wszystkich wprowadzanych przez firmę ulepszeń w zakresie jakości, wydłużając standardowo udzielaną gwarancję dla gamy produktów Granite®. Dla klientów jest to korzyść podwójna; oznacza większą trwałość i dłuższą żywotność produktu, przyczynia się także do obniżania negatywnego wpływu budynków na środowisko naturalne.

Granite® HDX to stal powlekana do stosowania w trudnych warunkach środowiskowych. Ta pokryta poliuretanem stal to najlepszy wybór dla budynków o przewidywanym długim okresie eksploatacji, czy też dla budynków zlokalizowanych w środowiskach korozyjnych, a zatem w obszarach nadbrzeżnych czy na terenach przemysłowych.

Granite® Storm to gama produktów ze stali powlekanej z matowym wykończeniem powierzchni. Idealnie nadaje się do stosowania jako pokrycie dachowe, gdyż odbija promienie słoneczne, tak jak dachówki ceramiczne.

Więcej informacji na temat udzielanych gwarancji można znaleźć na:

http://industry.arcelormittal.com/news/april/GraniteAutomaticGuarantee

Pełną treść dokumentu można znaleźć tutaj:

http://industry.arcelormittal.com/repository/fce/Guarantee%20organic%20coated%20steel/Granite_automaticguarantees_EN.pdf

Kontakt dla mediów: Arne Langner, arne.langner@arcelormittal.com

O ArcelorMittal

Europa

ArcelorMittal Europe zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników w 17 europejskich krajach. Na europejski oddział koncernu, który skupia ok. 400 zakładów, przypada niemal połowa zdolności produkcyjnych segmentu stalowego ArcelorMittal. W roku 2014 ArcelorMittal Europe wyprodukował 43 mln ton stali, a wartość jego przychodów wyniosła 35 mln euro. Jesteśmy wiodącym dostawcą produktów płaskich i długich dla wielu branż, m.in. motoryzacji, budownictwa, agd oraz rynku opakowań. W 9 laboratoriach zajmujących się badaniami i rozwojem produktów zatrudniamy 1 000 naukowców.

Światowy

ArcelorMittal jest największym na świecie graczem sektora hutniczego i górniczego; firma obecna jest w ponad 60 krajach, a działalność przemysłową prowadzi w ponad 20. Będąc wiodącym dostawcą wysokiej jakości stali na głównych światowych rynkach stali, w tym dla sektora motoryzacyjnego, budowlanego, AGD i sektora opakowań, kierujemy się filozofią wytwarzania bezpiecznej, zrównoważonej stali. Dysponujemy światowej klasy zespołami ds. badań i rozwoju oraz rozległymi sieciami dystrybucji.

Dzięki przyświecającym nam podstawowym wartościom, mianowicie zrównoważonemu wytwarzaniu, jakości i przywództwu, prowadzimy naszą działalność w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobrostanu naszych pracowników, kontrahentów i społeczności, w obrębie których działamy.

Dla nas stal jest osnową życia, gdyż tworzy tętniące serce współczesnego świata: od kolei przez samochody aż po pralki. Prowadzimy aktywne badania i procesy produkcyjne w zakresie technologii produkcji stali oraz dostarczamy rozwiązania, dzięki którym liczne stosowane na co dzień artykuły czy produkty stają się bardziej energooszczędne.

Jesteśmy jednym z pięciu największych na świecie producentów rudy żelaza i węgla metalurgicznego, a działalność wydobywcza stanowi istotną część naszej strategii rozwoju. Dzięki zdywersyfikowanym geograficznie zasobom rudy żelaza i węgla, cieszymy się strategicznie rozmieszczonymi źródłami surowcowymi, które zaopatrują nasze huty oraz odbiorców zewnętrznych z rynku globalnego. Nasze huty są ważnym odbiorcą tych zasobów, niemniej jednak wraz z rozwojem naszej działalności wydobywczej zdobywamy także nowych klientów na rynku zewnętrznym.

W roku 2014 firma ArcelorMittal osiągnęła przychody w wysokości 79,3 mld dolarów, a produkcja stali surowej wyniosła 93,1 mln ton, natomiast produkcja własna rudy żelaza osiągnęła poziom 63,9 mln ton.

Spółka ArcelorMittal notowana jest na giełdach papierów wartościowych w Nowym Jorku (MT), Amsterdamie (MT), Paryżu (MT), Luksemburgu (MT) oraz na giełdach hiszpańskich w Barcelonie, Bilbao, Madrycie i Walencji (MTS).

Więcej informacji na temat ArcelorMittal znaleźć można na: www.arcelormittal.com

Media

Media

Documents & Links