Firma Planmeca prezentuje nową lampę zabiegową dla gabinetu stomatologicznego

Report this content

Firma Planmeca, fiński producent sprzętu stomatologicznego, właśnie wzbogaciła swoje portfolio o nową lampę zabiegową. Lampa zabiegowa Planmeca Solea zapewnia optymalną widoczność i umożliwia odpowiednią regulację.

Lampa pola pracy Planmeca Solea™ zapewnia idealną widoczność na całej przestrzeni zabiegowej oraz regulację jasności i temperatury barwowej. Zaawansowana technologia LED oraz wymienne zwierciadła gwarantują oświetlenie większej powierzchni, co zapewnia doskonałą widoczność w każdym punkcie przestrzeni zabiegowej i minimalizuje konieczność regulacji głowicy lampy podczas zabiegu. 

„Nasza nowa lampa zabiegowa Planmeca Solea stanowi doskonały dodatek do naszego portfolio produktów. Opieka stomatologiczna jest dziedziną, w której każdy szczegół ma znaczenie i właśnie dlatego chcemy wprowadzić na rynek to wspaniałe rozwiązanie” — zapewnia Jukka Kanerva, wiceprezes działu unitów stomatologicznych oraz CAD/CAM firmy Planmeca. 

Jednolite natężenie światła minimalizuje cienie bez względu na odległość lampy od przestrzeni zabiegowej, a rozmyte krawędzie wiązki światła sprawiają, że światło jest przyjazne dla pacjenta. Specjalny tryb niepolimeryzujący lampy Planmeca Solea zapobiega polimeryzacji światłoczułych kompozytów.  

„Lampa zabiegowa została zaprojektowana dla użytkowników o różnym wzroście i pracujących zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Wyjątkowo długie ramię pozwala stworzyć optymalne warunki dla każdego rodzaju zabiegu. Lampa pola pracy Planmeca Solea całkowicie spełnia oczekiwania użytkowników dotyczące funkcji regulacji” — zapewnia Pan Kanerva.  

Interfejs użytkownika jest umieszczony na innowacyjnych uchwytach lampy dla zapewnienia lepszej kontroli. Zdejmowane i nadające się do sterylizacji w autoklawie uchwyty mogą również być myte w myjni-dezynfektorze. Pionierskie uchwyty, pyłoszczelna oprawa i jednolita tylna osłona gwarantują optymalną kontrolę infekcji. Lampę zabiegową można podłączyć do oprogramowania Planmeca Romexis® w celu uzupełnienia informacji dotyczących użytkowania lampy. 

Firma Planmeca zaprezentuje nową lampę zabiegową na targach stomatologicznych IDS 2017. Dostawy rozpoczną się jeszcze w tym roku. 

Kontakt:
Jukka Kanerva, Wiceprezes
Dział unitów oraz CAD/CAM, Planmeca Oy
Tel. +358 20 779 5848
E-mail: jukka.kanerva@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych.
www.planmeca.com