Nadchodzi czas zgłaszania kandydatów do Swedish Steel Prize

Już po raz 16-ty wręczona zostanie nagroda Swedish Steel Prize przyznawana firmom za innowacyjne wykorzystanie w projektach i konstrukcjach produktów stali wysokowytrzymałych. Celem nagrody jest inspirowanie i poszerzanie wiedzy o stalach wysokowytrzymałych i możliwościach, jakie płyną z ich stosowania w zakresie tworzenia lżejszych, bezpieczniejszych i bardziej przyjaznych środowisku produktów.

Procedura zgłaszania kandydatów do tegorocznej nagrody Swedish Steel Prize zostaje niniejszym otwarta, a ostateczny termin zgłaszania kandydatów mija 15-go sierpnia 2014. Zwycięzcę poznamy w listopadzie podczas uroczystej ceremonii w Sztokholmie. Wartość nagrody pieniężnej wynosi sto tysięcy koron szwedzkich, a hasło przewodnie Swedish Steel Prize 2014 to ‘’Odwagi – wyjdźmy poza schemat’’.

‘’Prestiż nagrody Swedish Steel Prize rośnie z każdym rokiem i z niecierpliwością oczekujemy ekscytujących nominacji w tegorocznym konkursie’’, mówi Gregoire Parenty, przewodniczący jury Swedish Steel Prize i szef ds. rozwoju rynku w SSAB.

Od czasu ogłoszenia pierwszego konkursu w roku 1999, rozpatrzonych zostało ponad 700 kandydatur z całego świata. Liczba firm spoza Szwecji biorących udział w konkursie rośnie każdego roku, a kandydaci reprezentują wszystkie cześci świata.

W 2013 roku zwycięzcą konkursu zostala firma Mack Trucks, z grupy Volvo, jedna z największych firmy branży automotive w Stanach Zjednoczonych. Firmie przyznano tę nagrodę za układ zawieszenia, w którym właściwości stali wysokowytrzymałych wykorzystane zostały w sposób innowacyjny. Rozwiązanie zastosowane w tym układzie przeklada się na poprawę wydajności pojazdu na drodze oraz redukcję ścieralności opon aż do 25%. Nowy układ zawieszenia zwiększa również bezpieczeństwo pojazdu oraz komfort prowadzącego.

‘’Oceniając kandydatury, jury kieruje się kilkoma ważnymi kryteriami, takimi jak zastosowanie, rentowność, kwestie środowiskowe, wzrost wydajności, innowacyjność i konkurencyjność’’, mówi Gregoire Parenty.

Obok Gregoire Parenty’ego w składzie jury zasiadają:

Lennart Bergqvist – konsultant Zarządu, LBQ Consulting

Sture Hogmark – Profesor emerytowany Inżynierii Materiałowej i Tribologii, Uniwersytet w Uppsali

Claes Magnusson – Profesor Technologii Produkcji, Uniwersytet w Kristianstad

Jan Gunnar Persson – Profesor Konstrukcji Maszyn, KTH Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie

Jan-Olof Sperle – Profesor Konstrukcji Lekkich, KTH Królewski Instytut Technologiczny w Sztokholmie i Uniwersytet w Uppsali, Sperle Consulting

Wiecej informacji o kryteriach nominacji oraz warunkach aplikacji dostępne na stronie www.steelprize.com

 
W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy o kontakt z:

Marie Elfstrand, Dyrektor ds. Komunikacji Zewnętrznej, +46 8-45 45 734

Susanne Nordhqwist, Manager Marketingu, +46 155-254 381

 
SSAB to globalny lider w dziedzinie stali o wysokiej wytrzymałości. SSAB oferuje produkty opracowane w ścisłej współpracy z klientami, wnosząc wkład w mocniejszy, lżejszy i bardziej przyjazny dla środowiska świat. SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i w Stanach Zjednoczonych. Akcje SSAB są notowane na Sztokholmskiej Giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links