Swedish Steel Prize (İsveç Çelik Ödülü) için adaylıkta bulunma zamanı geldi

Swedish Steel Prize yüksek dayanımlı çelikler ile tasarım ve üretim yapan alanında yenilikçi şirketlere 16. kez verilecek. Ödülün amacı, yüksek dayanımlı çelikler ve daha hafif, daha güvenli ve daha çevre dostu ürünlerin geliştirilmesi için sağladıkları olanaklar hakkındaki bilgiye esin kaynağı olmak ve bunu artırmaktır.

Swedish Steel Prize 2014 adaylıkları için başvuru dönemi şimdi başladı ve başvurular için son tarih 15 Ağustos’tur. Kazanan, Kasım ayında Stokholm’deki bir törende duyurulacak. Ödül, 100.000 SEK değerindedir ve Swedish Steel Prize 2014 teması “Cesaret - haydi zincirleri kıralım” olacak.

“Swedish Steel Prize yıldan yıla önemini artırıyor ve bu yılın yarışmasına heyecan veren adayları almayı umuyoruz” diyor Swedish Steel Prize jürisi ve SSAB’da Pazarlama Başkanı Gregoire Parenty.

1999 yılında yarışma başladığından bu yana, dünya genelinde 700’den fazla aday başvurusu alınmıştır. Uluslararası katılımcıların yüzdesi her yıl artmakta ve dünyanın her yeri temsil edilmektedir.

2013 yılı kazananı, Volvo Group’un bir parçası ve ABD’deki en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Mack Trucks olmuştu. Şirket, yüksek dayanımlı çeliğin özelliklerinin yenilikçi bir tarzda kullanıldığı süspansiyon sistemiyle ödülü almıştı. Süspansiyon sistemi çözümü yol performansını iyileştirmiş ve lastik aşınmasını %25’e kadar azaltmıştı. Yeni süspansiyon sistemi de taşıt güvenliğini ve sürücü rahatlığını artırıyor.

“Jüri, adaylık başvurularını değerlendirirken uygulanabilirlik, kârlılık, çevresel etki, performans geliştirme, inovasyon ve rekabetçilik gibi birkaç önemli kriter temelinde ilerliyoruz” diyor Gregoire Parenty.

Gregoire Parenty’e ilave olarak, jüriyi oluşturan diğer kişiler şunlar:

Lennart Bergqvist - Yönetim danışmanı, LBQ Consulting

Sture Hogmark - Malzeme Bilimleri ve Triboloji dalında Emekli Profesör, Uppsala Üniversitesi

Claes Magnusson - Üretim Teknolojisi dalında Profesör, Kristianstad Üniversitesi

Jan Gunnar Persson - Makine Tasarımı dalında Profesör, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü

Jan-Olof Sperle - Hafif Yapılar dalında Profesör, KTH Kraliyet Teknoloji Enstitüsü ve Uppsala

Üniversitesi, Sperle Consulting

Aday gönderme kriterleri ve başvurunun neleri içereceği hakkında daha fazla bilgi için, www.steelprize.com adresini ziyaret edin.

 
Daha fazla bilgi için, lütfen aşağıdaki kişiyle iletişime geçin:

Göknur Yücel Taşlı - SSAB SWEDISH STEEL ÇELİK DIŞ. TİC. LTD. ŞTİ., +90 216 3726370, goknur.tasli@ssab.com

Marie Elfstrand, Dış İletişimler Direktörü, +46 8-45 45 734

Susanne Nordhqwist, Pazarlama Müdürü, +46 155-254 381

  SSAB, katma değerli, yüksek dayanımlı çelikte bir dünya lideridir. SSAB daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak amacıyla, müşterileri ile yakın işbirliği içinde geliştirdiği ürünleri sunmaktadır. SSAB, 45’in üzerinde ülkede çalışana sahiptir ve İsveç ve ABD’de üretim tesisleri bulunmaktadır. SSAB hisseleri, Stockholm’deki NASDAQ OMX Nordic Borsasında işlem görmektedir. www.ssab.com.

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links