• news.cision.com/
  • SSAB/
  • Sandellsandbergi hoone, mis on valmistatud GreenCoat®-i terast kasutades, jõudis Maailma Arhitektuurifestivali (WAF) 2019. aasta lõppvooru

Sandellsandbergi hoone, mis on valmistatud GreenCoat®-i terast kasutades, jõudis Maailma Arhitektuurifestivali (WAF) 2019. aasta lõppvooru

Report this content

Kuulsust pälvinud kortermaja Lilla Integralen ettevõttelt Sandellsandberg Architects Stockholm, mille fassaad on valmistatud SSAB jätkusuutlikust GreenCoat®-i värvkattega terasest, jõudis Maailma Arhitektuurifestivali (WAF) 2019. aasta lõppvooru kategoorias "Lõpetatud hooned: Elamud".

Lilla Integralen on elegantne ridamaja, millel on kolmel korrusel neli korterit ning lisaks katuseterrass. See asub Rootsis Linköpingis äsja rajatud Vallastadeni elamurajoonis. Vallastadeni elamuehitusprojekti esimeses faasis rajati 40 eri arhitekti poolt üle 1000 elamispinna.

Vanadest tööstishoonetest inspireerituna ümbritseb Lilla Integraleni hoonet sinusoidne profiil, värvkattega terasfassaad, mis on valmistatud GreenCoat®-i värvkattega terasest Metallic Silver värvitoonis. Hoonele valiti Metallic Silver värvitoon, et luua suhteliselt tihedalt asustatud Vallastadeni elamurajoonis kauneid valguspeegeldusi.

Sandellsandberg Arkitekter valis GreenCoat®-i just vastupidava värvitooni ning korrosiooni-, UV- ja kriimustuskindluse tõttu, mis tagab hoone püsimise mitmeid sugupõlvi. Nende otsus tulenes ka jätkusuutlikkusest.

"Tänapäeva arhitektuur ei ole üksnes disain, see tähendab ka jätkusuutlike ühiskondade ja parema maailma loomist. Seepärast peame otsima erinevaid jätkusuutlikke lahendusi," selgitab Thomas Sandell, Sandellsandberg Arkitekter. "Jätkusuutliku GreenCoat®-i värvkattega terase valimine tundus ilmselge, kui hakkasime otsima pikaealist ja hea kvaliteediga ehitustoodet, mis oleks samas ka keskkonnasõbralik."

Lisaks heale vastupidavusele ja esteetikale hõlmab suurem osa GreenCoat®-i tooteid Bio-based Technology (BT) katet, mis sisaldab traditsiooniliste fossiilõlide asemel hoopis suures koguses Rootsi rapsiõli. See patenteeritud kattetehnoloogia on hetkel turul ainuke omalaadne.

Tunnustusena ainulaadsele disainile ongi Lilla Integralen Maailma Arhitektuurifestivali 2019. aasta lõppvoorus kategoorias "Lõpetatud hooned: Elamud". Hoone oli ka Rootsi arhitektuuriauhinna Plåtpriset 2019 nominent.

2019. aasta WAF-i preemia laureaat kuulutatakse välja Maailma Arhitektuurifestivalil, mis toimub 4.–6. detsembrini Amsterdamis.

Fotoallkiri: 

  1. Thomas Sandell valis Lilla Integraleni fassaadimaterjaliks GreenCoat®-i terase selle jätkusuutlikkuse, vastupidavuse ja esteetilisuse pärast.
  2. Lilla Integraleni iseloomulik sinusoidse profiiliga fassaad on valmistatud GreenCoat®-i terasest Metallic Silver värvitoonis
  3. Elegantne ja mänguline Lilla Integralen sai inspiratsiooni vanadest tööstushoonetest. See on maineka Maailma Arhitektuurifestivali 2019. aasta preemia nominent.

Lisateave:
Lasse Bengtsson, Marketing, SSAB, Phone: +46 70 2058793, lasse.bengtsson@ssab.com 

SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte. SSAB pakub lisandväärtusega tooteid ja teenuseid, mis on välja töötatud tihedas koostöös klientidega, et luua tugevamat, kergemat ja jätkusuutlikumat maailma. SSAB-l on töötajaid enam kui 50 riigis. SSAB tootmiskeskused asuvad Rootsis, Soomes ja USA-s. SSAB on registreeritud Stockholmis Nasdaq OMX Põhjamaade börsil ning täiendavalt ka Helsingi Nasdaq OMX börsil. www.ssab.com

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links