• news.cision.com/
  • SSAB/
  • SSAB Docol HE'yi piyasaya sürüyor – kenar sünekliği artırılmış sıcak haddeli AHSS

SSAB Docol HE'yi piyasaya sürüyor – kenar sünekliği artırılmış sıcak haddeli AHSS

Report this content

SSAB, üretimde teknik zorluklar yaşayan otomotiv üreticileri için daha iyi kenar sünekliği sunan yeni bir sıcak haddelenmiş gelişmiş yüksek dayanımlı çelik (AHSS) serisi olan Docol HE'yi piyasaya sürüyor.

Otomotiv sektöründe en zorlu uygulamalar ve üretim koşulları için geliştirilen Docol HE çelik, standart HSLA malzemelerle tasarım ve üretim sorunları yaşayan şirketler için geliştirilmiş özellikler sunuyor. 

Docol HE'nin avantajları, artırılmış kenar sünekliğinin yanı sıra, büyük ölçüde iyileştirilmiş yerel şekillenebilirlik, kesilmiş kenar kalitesi ve delik genişletme oranını içeriyor. Bu özellikler de daha az ıskarta, daha az hurda, daha iyi bir maliyet etkinliği ve çeliğin özelliklerinden tümüyle yararlanan yeni ve inovatif parçalar geliştirebilme yetisi sağlıyor.

"Yeni Docol HE piyasada bir eşi daha olmayan bir ürün serisi ve SSAB'nin sadece daha güçlü çelik sınıfları yaratmakla kalmayıp, mevcut ve yaygın olarak kullanılan AHSS sınıflarımızın özelliklerini de geliştirme stratejisinin bir parçası. Daha ince mikroyapısı ve iyileştirilmiş kenar sünekliğiyle Docol HE, kesme kenarlı parçaların imalat açısından pahalıya gelebilecek herhangi bir mikro çatlak, çapak veya kopma riski olmadan şekillendirilmesine olanak tanıyor," diye açıklıyor SSAB Sıcak Haddeli Ürün Müdürü Daniel Sund. 

Docol HE şu anda 355Mpa, 420Mpa, 460Mpa ve 500Mpa akma dayanımlarıyla sunulmaktadır. 2-6 mm arası kalınlıklarda ve bobin ya da sac olarak alınabilir. Çeliğin ürün geliştirme sürecinin bir sonraki adımında genişletilmiş ebat aralıklarına ve daha yüksek akma dayanımlarına odaklanılacak.  

Docol HE için uygun olan otomotiv parçaları çok çeşitli şasi bileşenleri, konsollar, koltuklar, güç aktarma organlarındaki parçalar, kavramalar, bağlantı elemanları ve gerilmiş kenarla damgalanmış her türlü parçayı içermektedir. Docol HE ile hassas kesim de mükemmel sonuç verir ve yeni kullanım alanları açar.

Docol HE sınıfları EN10149.2 gerekliliklerini karşılar ve aşar. Mevcut üretim sorunlarını çözmesi ya da mevcut standartları değiştirmek zorunda kalmadan yeni karmaşık tasarımlara olanak tanıyabilmesi için çift sertifikalandırma ile tedarik edilebilir.

Docol HE sınıfları, SSAB sıcak haddehanesindeki modern üretim hattının, istenen özelliklere tam olarak ulaşabilme kabiliyetini ve doğruluğunu sağlayan yenilikçi üretim uygulamalarının bir sonucudur. Düşük alaşımlı bileşimiyle hem klasik yöntemlerle daha iyi kaynaklama yapılmasına hem de genel olarak mükemmel bir şekillenebilirliğe olanak tanır.

Ayrıntılı bilgi için:

Daniel Sund, Sıcak Haddeli Ürün Müdürü 

Daniel.sund@ssab.com 

Marita Hane, Marka Pazarlama Müdürü (English only) 

Marita.hane@ssab.com 

Ural Algıer, Otomotiv Çelikleri Satış Müdürü

Ural.algier@ssab.com 

SSAB İskandinavya ve ABD merkezli bir çelik şirketidir. SSAB daha güçlü, daha hafif ve daha sürdürülebilir bir dünya oluşturmak amacıyla, müşterileri ile yakın iş birliği içinde geliştirdiği katma değerli ürünler ve hizmetler sunar. SSAB'nin 50’den fazla ülkede çalışanları bulunmaktadır. SSAB'nin İsveç, Finlandiya ve ABD’de üretim tesisleri vardır. SSAB hisseleri, Stokholm'da Nasdaq OMX Nordik Borsası'nda ve ayrıca Helsinki'de Nasdaq OMX Borsası'nda işlem görmektedir. www.ssab.com.

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links