SSAB przedstawia nową grupę produktów: rury i profile

Podczas targów Bauma w Niemczech firma SSAB zaprezentuje swoją nową grupę produktów – rury i profile ze stali wysokowytrzymałych. Wprowadzenie na rynek tej nowej grupy asortymentu będzie stanowić dopełnienie obecnej oferty firmy w zakresie stali o wysokiej wytrzymałości. Podobnie jak w przypadku stali płaskich, oferta SSAB w zakresie rur obejmuje te same elastyczne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania.

Inwestycja firmy SSAB w produkcję stalowych rur o wysokiej wytrzymałości wpisuje się w strategię firmy, której założeniem jest sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na różnorodne produkty wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości.

– Jesteśmy odpowiednio przygotowani do uruchomienia tej działalności – twierdzi Anna Stiwne z SSAB – Na początek jesteśmy w stanie zaoferować rury wykonane z naszych dobrze znanych gatunków stali: Hardox, Domex i Docol. Oznacza to, że wprowadzamy na rynek rury przeznaczone do szeregu różnych zastosowań, począwszy od rur konstrukcyjnych po rury wykonane z blachy trudnościeralnej, wykorzystywane np. w przemyśle betonowym.

Rury i profile wpisują się w ofertę działu SSAB Shape, stworzonego przez SSAB w celu zaoferowania klientom produktów bardziej przetworzonych i dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Celem firmy jest zapewnienie technicznego i praktycznego wsparcia klientom, którzy decydują się na modernizację swoich produktów, wprowadzając stal o jeszcze wyzszej wytrzymałości.

Stal Hardox znana jest powszechnie ze swojej wytrzymałości i odporności na ścieranie. Często stosowana jest w urządzeniach narażonych na ekstremalne zużycie ścierne, takich jak koparki, maszyny ciężkie, kruszarki i samochody ciężarowe.

Stal Domex wykorzystywana jest w konstrukcjach na całym świecie, a wraz z nowym asortymentem rur w tym gatunku, SSAB pragnie poszerzyć możliwości konstruktorów w zakresie tworzenia nowych, lżejszych, a jednocześnie bardziej wytrzymałych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Wyjątkowe właściwości stali, takie jak wytrzymałość i lekkość, przyczyniają się do zwiększenia ładowności pojazdów i urządzeń przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa, a ponadto wydłużają ich okres użytkowania.

Poza możliwością składania zamówień na wymiary specjalne, duża część oferowanych produktów dostępna jest bezpośrednio z magazynu.

– Wizją firmy SSAB jest przyczynianie się do tworzenia lżejszego, trwalszego i bardziej zrównoważonego świata, a program Shape SSAB jest częścią naszych działań, zmierzających do osiągnięcia tej wizji – kończy Stiwne.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy skontaktować się z
Anna Stiwne, Sales SSAB Shape, +46 70-244 77 16
Małgorzata Bąbel, Value Added Services, +48 71 346 73 31

Firma SSAB jest światowym liderem wśród dostawców stali o wysokiej wytrzymałości. Firma SSAB oferuje produkty opracowane przy ścisłej współpracy ze swoimi klientami, tworząc w ten sposób świat mocniejszy, lżejszy oraz bezpieczniejszy. Firma SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Firma SSAB jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange w Sztokholmie. www.ssab.com.

Tags:

About Us

SSAB is a Nordic and US-based steel company. SSAB offers value added products and services developed in close cooperation with its customers to create a stronger, lighter and more sustainable world. SSAB has employees in over 50 countries. SSAB has production facilities in Sweden, Finland and the US. SSAB is listed on the NASDAQ OMX Nordic Exchange in Stockholm and has a secondary listing on the NASDAQ OMX in Helsinki. www.ssab.com.