SSAB przedstawia nową grupę produktów: rury i profile

Podczas targów Bauma w Niemczech firma SSAB zaprezentuje swoją nową grupę produktów – rury i profile ze stali wysokowytrzymałych. Wprowadzenie na rynek tej nowej grupy asortymentu będzie stanowić dopełnienie obecnej oferty firmy w zakresie stali o wysokiej wytrzymałości. Podobnie jak w przypadku stali płaskich, oferta SSAB w zakresie rur obejmuje te same elastyczne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania.

Inwestycja firmy SSAB w produkcję stalowych rur o wysokiej wytrzymałości wpisuje się w strategię firmy, której założeniem jest sprostanie rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na różnorodne produkty wykonane ze stali o wysokiej wytrzymałości.

– Jesteśmy odpowiednio przygotowani do uruchomienia tej działalności – twierdzi Anna Stiwne z SSAB – Na początek jesteśmy w stanie zaoferować rury wykonane z naszych dobrze znanych gatunków stali: Hardox, Domex i Docol. Oznacza to, że wprowadzamy na rynek rury przeznaczone do szeregu różnych zastosowań, począwszy od rur konstrukcyjnych po rury wykonane z blachy trudnościeralnej, wykorzystywane np. w przemyśle betonowym.

Rury i profile wpisują się w ofertę działu SSAB Shape, stworzonego przez SSAB w celu zaoferowania klientom produktów bardziej przetworzonych i dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Celem firmy jest zapewnienie technicznego i praktycznego wsparcia klientom, którzy decydują się na modernizację swoich produktów, wprowadzając stal o jeszcze wyzszej wytrzymałości.

Stal Hardox znana jest powszechnie ze swojej wytrzymałości i odporności na ścieranie. Często stosowana jest w urządzeniach narażonych na ekstremalne zużycie ścierne, takich jak koparki, maszyny ciężkie, kruszarki i samochody ciężarowe.

Stal Domex wykorzystywana jest w konstrukcjach na całym świecie, a wraz z nowym asortymentem rur w tym gatunku, SSAB pragnie poszerzyć możliwości konstruktorów w zakresie tworzenia nowych, lżejszych, a jednocześnie bardziej wytrzymałych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Wyjątkowe właściwości stali, takie jak wytrzymałość i lekkość, przyczyniają się do zwiększenia ładowności pojazdów i urządzeń przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa, a ponadto wydłużają ich okres użytkowania.

Poza możliwością składania zamówień na wymiary specjalne, duża część oferowanych produktów dostępna jest bezpośrednio z magazynu.

– Wizją firmy SSAB jest przyczynianie się do tworzenia lżejszego, trwalszego i bardziej zrównoważonego świata, a program Shape SSAB jest częścią naszych działań, zmierzających do osiągnięcia tej wizji – kończy Stiwne.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy skontaktować się z
Anna Stiwne, Sales SSAB Shape, +46 70-244 77 16
Małgorzata Bąbel, Value Added Services, +48 71 346 73 31

Firma SSAB jest światowym liderem wśród dostawców stali o wysokiej wytrzymałości. Firma SSAB oferuje produkty opracowane przy ścisłej współpracy ze swoimi klientami, tworząc w ten sposób świat mocniejszy, lżejszy oraz bezpieczniejszy. Firma SSAB zatrudnia pracowników w ponad 45 krajach i posiada zakłady produkcyjne w Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Firma SSAB jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX Nordic Exchange w Sztokholmie. www.ssab.com.

Tags: