Jauni „Stena Line” prāmji maršrutā Nīnashamna-Ventspils

Report this content

Prāmju satiksmes uzņēmums „Stena Line” paziņoja par savas darbības paplašināšanu un nostiprināšanu Baltijas jūras reģionā. Nākamajā gadā pašreizējie kuģi maršrutā Nīnashamna-Ventspils tiks aizstāti ar diviem moderniem prāmjiem – „Stena Lagan” un „Stena Mersey”. Jaunie prāmji piedāvās pasažieriem pievilcīgu veidu ceļošanai Baltijas jūrā, kā arī ļaus par 30 procentiem palielināt kravu pārvadājumu apjomu šajā maršrutā.

„Stena Line” ir viens no pasaulē vadošajiem prāmju satiksmes uzņēmumiem, kas nodrošina 18 prāmju maršrutus Eiropā. Trīs no tiem darbojas Baltijas jūrā. Kopš uzņēmums „Stena Line” 2012. gadā iegādājās maršrutu starp Nīnashamnu Zviedrijā un Ventspili Latvijā, tas ir paplašinājis savu darbību vairāk kā divas reizes. Sākotnēji maršrutā kursēja viens kuģis 10 reizes nedēļā, taču šobrīd pasažieru un kravu pārvadājumi šajā maršrutā tiek nodrošināti ar diviem kuģiem 24 reizes nedēļā.

Nesen „Stena Line” paziņoja, ka paplašinās piedāvājumu pasažieriem un kravu pārvadātājiem Baltijas jūrā, 2021. gadā maršrutu Nīneshamna-Ventspils apkalpojot ar diviem moderniem un pagarinātiem RoPax prāmjiem - „Stena Lagan” un „Stena Mersey”. Šie prāmji ļaus pasažieriem labāk izbaudīt ceļojumu, padarot „Stena Line” par pievilcīgu izvēli ceļotājiem Baltijas jūrā.

Prāmji, kuru iespaidīgais garums ir 222 m, nodrošinās vairāk vietas pasažieriem un spēs uzņemt uz klāja vairāk kravu vienību. Interjers būs atbilstošs pazīstamajam skandināvu dizainam – plašas telpas gaišos toņos. Prāmjos būs jaunas kajīšu kategorijas, plašs un moderns kuģa veikals, atpūtas vietas ar guļamkrēsliem un daudz citu telpu, to skaitā divi restorāni, bārs, kafejnīca un ārējais klājs.

Kajīšu skaits būs gandrīz divreiz lielāks kā šobrīd – tiks nodrošinātas 764 ērtas gultasvietas. Pateicoties vairākiem bāriem un restorāniem uz jaunajiem kuģiem, ceļojums būs daudz patīkamāks.

Šī maršruta pasažieri varēs patīkami pavadīt laiku bārā, baudīt maltīti kuģa restorānā vai malkot kafiju kuģa kafejnīcā. Uz ārējā klāja visi varēs baudīt svaigu gaisu, pārsteidzošus jūras skatus un vasarā varbūt pat iegūt iedegumu.

„Ir pieaudzis pieprasījums no mūsu klientiem Baltijas jūras reģionā. Tagad mēs nostiprinām savu pozīciju reģionā, paplašinot piedāvājumu ar jauniem, moderniem kuģiem un lielāku ietilpību”, stāsta Niklass Martensons (Niclas Mårtensson) „Stena Line” izpilddirektors.

Pagarināti kuģi no Īrijas jūras

2005. gadā Itālijas kuģu būvētavā „Visentini” tika uzbūvēti divi moderni RoPax kuģi – „Stena Lagan” un „Stena Mersey”, kas iepriekšējos desmit gadus kursēja „Stena Line” maršrutā Īrijas jūrā starp Belfāstu un Liverpūli. Lai radītu vairāk standartizētu, modernu un elastīgu floti, šie divi kuģi tiks uzlaboti, pārveidoti un pagarināti pirms nodošanas ekspluatācijā maršrutā Nīnashamna-Ventspils 2021.gadā. Līdz šim vēl nebijušo pārbūvi veic „Stena RoRo” un „Sedef” kuģu būvētava Turcijā.

Abi kuģi tiks pagarināti ar 36 metru garu vidus daļu, un pēc pārbūves kuģa garums būs 222 m, bet ietilpība būs 200 kajītes, 970 pasažieri un 2875 līnijmetri kravu vienībām un papildu klājs automobiļiem, kas par 30 procentiem palielinās kravu pārvadājumu apjomumaršrutā. Lai palielinātu iekraušanas efektivitāti, prāmji tiks pārbūvēti, radot caurbraukšanas iespēju divos līmeņos. Kuģi tiks aprīkoti arī ar hibrīdām izplūdes gāzu attīrīšanas sistēmām.

Pirmo no kuģiem – „Stena Lagan”, kurš pašlaik atrodas „Sedef” kuģu būvētavā Tuzlā, Turcijā, 2021. gada sākumā ir plānots sākt ekspluatēt maršrutā Nīnashamna-Ventspils. Kuģis „Stena Mersey” joprojām darbojas maršrutā Belfāsta-Liverpūle un 2021. gada janvārī pirms nogādāšanas uz „Sedef” kuģu būvētavu pagarināšanai, tiks aizstāts ar trešo E-Flexer klases kuģi „Stena Embla”. Paredzēts, ka prāmis jaunajā maršrutā sāks darboties vēlāk tajā pašā gadā.

„Mēs turpinām veidot savu veiksmīgo RoPax koncepciju, apvienojot kravu un pasažieru pārvadāšanu. Šie divi jaunie prāmji būs fantastisks papildinājums mūsu flotei un ieguvums klientiem. Es ar nepacietību gaidu, kad varēsim sveikt visus uz klāja”, saka Johans Edelmans (Johan Edelman), kurš kopš 1. oktobra ir „Stena Line” tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā.

 

Par maršrutu

Jūras šķērsošanas laiks ir 8,5 stundas un tas ir ātrākais jūras savienojums starp Zviedriju un Baltijas valstīm. Maršruts ir populāra izvēle gan pārvadājumiem, gan tūristiem, un ir būtiska piegādes līnija ražošanas un būvniecības nozarei Zviedrijā.

 

Informācija par kuģiem

Nosaukums: „Stena Lagan” un „Stena Mersey”

Uzbūvēja: 2005. gadā Itālijas kuģu būvētavā „Cantiere Navale Visentini”

Pārbūvēja/pagarināja: „Stena RoRo” 2020./2021. gadā „Sedef” kuģu būvētavā Tuzlā, Turcijā.

Garums: 222 metri

Pasažieru ietilpība: 970

Kravu ietilpība: 2875 līnijmetri

Kajītes: 200

Stena Line Group
Press Office
+46 (0)31 85 85 32
press@stenaline.com

Stena Line´s Baltic Sea operation on the routes Ventspils (Latvia) - Nynäshamn (Sweden) and Liepaja (Latvia) - Travemünde (Germany) is managed by Stena Rederi A/S, a consolidation of Stena AB’s Danish ferry and shipping activities in Hellerup. Stena Line is one of Europe's leading ferry companies with 36 vessels and 18 routes in Northern Europe. Stena Line is part of the Stena AB Group, which has about 16 000 employees and an annual turnover of around 37 billion SEK.

Subscribe

Media

Media

Quick facts

Jauni „Stena Line” prāmji maršrutā Nīnashamna-Ventspils
Tweet this

Quotes

Mēs turpinām veidot savu veiksmīgo RoPax koncepciju, apvienojot kravu un pasažieru pārvadāšanu. Šie divi jaunie prāmji būs fantastisks papildinājums mūsu flotei un ieguvums klientiem. Es ar nepacietību gaidu, kad varēsim sveikt visus uz klāja
Johans Edelmans (Johan Edelman), kurš kopš 1. oktobra ir „Stena Line” tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā.