Stena Livia pievienojas Baltijas jūras flotei

Report this content

Stena Line šodien paziņoja, ka Baltijas jūras floti papildinās jauns prāmis. Vispirms 186 metrus garais Visentini RoPax prāmis Stena Livia aprīļa vidū piebiedrosies prāmim Stena Flavia un kursēs maršrutā Nīnashamna-Ventspils. Vēlāk šī gada laikā, abi prāmji tiks novirzīti maršrutā Trāveminde-Liepāja, palielinot kapacitāti šajā maršrutā par 40%, un tiks būtiski saīsināts arī pārbrauciena laiks.

Stena Line 2021. gadā paplašina savu darbību Baltijas jūrā, abus prāmju maršrutus no Latvijas uz Zviedriju un Vāciju papildinot ar moderniem RoPax prāmjiem. Stena Line prāmji maršrutos Nīnashamna-Ventspils un Trāveminde-Liepāja sāka kursēt 2012. gadā. Šobrīd tie veido nozīmīgu Eiropas loģistikas tīkla daļu, savienojot Baltijas valstis, Krieviju un NVS valstis ar Vāciju un Zviedriju, kā arī ar pārējo Eiropu.

”Redzam, ka klientu pieprasījums Baltijas jūras reģionā pieaug. Pašlaik nostiprinām savu pozīciju un piedāvājumu klientiem, 2021. gadā to papildinot ar moderniem prāmjiem, kas nodrošina lielāku ietilpību un patīkamu laika pavadīšanu uz klāja abos maršrutos uz Latviju un atpakaļ. Ar prieku uzņemsim Stena Livia Baltijas jūras flotē,” stāsta tirdzniecības direktors Baltijas jūras ziemeļu reģionā Johans Edelmans (Johan Edelman).

Stena Livia tika uzbūvēts 2008. gadā Itālijas kuģu būvētavā Cantieri Navale Visentini. Tas ir moderns RoPax prāmis, kas var uzņemt 750 pasažierus, 200 automobiļus un 115 autopiekabes. Prāmis iepriekš bija pazīstams kā Étretat un Norman Voyager.

Aprīļa vidū Stena Livia pievienosies prāmim Stena Flavia maršrutā Nīnashamna-Ventspils, aizstājot prāmi Scottish Viking, kas atgriezīsies pie sava īpašnieka. Vēlāk šajā gadā maršrutā Nīnashamna-Ventspils sāks kursēt divi lieli, moderni RoPax prāmji –  Stena Scandica un Stena Baltica, tādējādi palielinot kravu ietilpību par 30%.

Par 40% lielāka ietilpība maršrutā Trāveminde-Liepāja

Stena Line jau iepriekš paziņoja, ka 2021. gadā nomainīs līdzšinējos prāmjus Stena Gothica un Urd maršrutā Trāveminde-Liepāja. Tagad ir zināms, ka šogad maršrutā Trāveminde-Liepāja kursēs prāmji Stena Livia un Stena Flavia. Jaunie prāmji palielinās maršruta kravu ietilpību par 40% un saīsinās kursēšanas laiku no 27 uz 20 stundām. Tādējādi tiks nodrošināts uzticams pārvadājumu pakalpojums ar fiksētu grafiku – 12 reisiem nedēļā, pa sešiem reisiem katrā virzienā. Jaunie prāmji piedāvās arī uzlabotas ērtības un lielāku kajīšu skaitu, lai maršruts kļūtu par pievilcīgu izvēli gan pārvadājumu, gan ceļojumu mērķiem Baltijas valstīs un Vācijā.

Stena Line vēl nav izziņojis precīzu laiku, kad Baltijas jūras maršrutos tiks veiktas izmaiņas, kā arī nav atklājis turpmākos plānus attiecībā uz abiem prāmjiem Stena Gothica un Urd.

Īsumā par prāmi Stena Livia

Nosaukums: Stena Livia (iepriekš Étretat, Norman Voyager)

Nosaukums Livia ir atsauce uz Stena Line skandināvu vēsturisko mantojumu un prāmju itāļu izcelsmi. Sennorvēģu valodā ”Liv” nozīmē patvērumu un aizsardzību, savukārt ”Livia” –  labvēlīgu skaudību (no latīņu ”lividus”).

Uzbūvēts: 2008. gadā kuģu būvētavā Cantieri Navale Visentini, Itālijā

Garums: 186 m

Platums: 25,6 m

Iegrime: 6,8 m

Ātrums: 23,5 mezgli

Kravas ietilpība: 2,250 līnijmetri (115 autopiekabes)

Automobiļu ietilpība: 200

Pasažieru ietilpība: 750

Kajītes: 103 (428 gultasvietas) + 51 sēdvieta

Uz klāja pieejams: veikals, restorāns, bārs, kino, bērnu rotaļu laukums

Lai uzzinātu vairāk, lūdzu, sazinieties ar mums:

Stena Line Group – Preses birojs

+46 (0)31 85 85 32, press@stenaline.com

Stena Line ir viens no Eiropā vadošajiem prāmju uzņēmumiem, kas Ziemeļeiropas 17 maršrutos izmanto 37 prāmjus. Stena Line ir nozīmīga loma Eiropas loģistikas tīklā, un tas izstrādā jaunus kombinēto pārvadājumu kravas risinājumus, apvienojot pārvadājumus pa dzelzceļu, sauszemes ceļiem un jūru. Stena Line ieņem lielu lomu arī Eiropas tūrismā, pārvadājot nozīmīgu pasažieru skaitu. Šis ģimenes uzņēmums dibināts 1962. gadā, un tā galvenais birojs atrodas Gēteborgā. Stena Line ietilpst Stena AB Group, kas nodarbina apmēram 16 000 darbinieku, ar apmēram 37 miljardu Zviedrijas kronu apgrozījumu gadā.

Media

Media

Quick facts

Stena Livia pievienojas Baltijas jūras flotei
Tweet this