• news.cision.com/
  • Teknos/
  • Finská společnost Teknos posílila svou pozici v České republice akvizicí firmy Finnproduct s.r.o.

Finská společnost Teknos posílila svou pozici v České republice akvizicí firmy Finnproduct s.r.o.

Report this content

Teknos uzavřel smlouvu o koupi českého distributora nátěrů Finnproduct s.r.o. za účelem posílit své postavení na trhu. 

Teknos a Finnproduct mají za sebou dlouholetou spolupráci. Finnproduct je již od roku 1992 dealerem Teknos. 

“Naším cílem je poskytovat našim zákazníkům nejlepší řešení pro jejich potřeby. Chceme dále rozvíjet naši nabídku českým zákazníkům díky rozsáhlému portfoliu, bohatým zkušenostem a know-how, které máme v koncernu Teknos Group“, říká Marcel Dissel, obchodní ředitel. 

Teknos je jedním z předních výrobců a dodavatelů průmyslových nátěrů, zároveň se silným postavením v oblasti barev do stavebnictví. Teknos působí ve více než 20 zemích Evropy, Asie a USA. Společnost byla založena v roce 1948 a patří mezi největší rodinné podniky ve Finsku. 

„Podařilo se nám úspěšně zavést produkty Teknos na český trh a dokázali jsme navázat dlouhodobé vztahy se zákazníky. Po 27 letech v čele nadešel můj čas odejít do důchodu. Nyní, když Teknos převezme podnikání, jsme přesvědčeni, že se tento obchod bude i nadále vyvíjet pozitivně, říká předchozí majitelka společnosti Finnproduct s.r.o. paní Ivanka Cieślová. 

Teknos is a global coatings company with operations in more than 20 countries in Europe, Asia, and the USA. It employs approximately 1,700 people and the net sales for 2018 was EUR 408 million. 
Teknos is one of the leading suppliers of industrial coatings with a strong position in retail and architectural coatings. Teknos wants to make the world last longer by providing smart, technically advanced paint and coating solutions to protect and prolong. Teknos always works in close cooperation with its customers. It was established in 1948, and is one of Finland’s largest family-owned businesses. For further information, visit www.teknos.com

Subscribe

Quotes

Naším cílem je poskytovat našim zákazníkům nejlepší řešení pro jejich potřeby. Chceme dále rozvíjet naši nabídku českým zákazníkům díky rozsáhlému portfoliu, bohatým zkušenostem a know-how, které máme v koncernu Teknos Group.
Marcel Dissel, obchodní ředitel