Grupa Teknos zakończyła proces przejęcia firmy Feyco Treffert

Grupa Teknos zakończyła ogłoszony 11 kwietnia 2017 r. proces przejęcia firmy Feyco Treffert, specjalizującej się w powłokach do drewna, oraz firmy Schekolin AG. Akwizycja jest ważnym elementem strategii rozwoju Grupy Teknos. Dzięki niej Teknos uzyska dostęp do nowych rynków w Szwajcarii, Malezji i USA oraz wzmocni swoją światową pozycję w segmencie produktów do drewna. 

„Bardzo się cieszę, że proces przejęcia przebiegł tak szybko i sprawnie. Biorąc pod wagę sprzedaż netto o wartości 77 mln CHF (ok. 72 mln EUR), ponad 380 pracowników i zakres działalności w 6 krajach, przejęcie Feyco Treffert jest największą tego typu transakcją w historii firmy Teknos. Cieszymy się, że będziemy mogli zwiększyć zakres obsługi klientów na całym świecie i poszerzyć asortyment produktów oraz możliwości badawczo-rozwojowe” — mówi Paula Salastie, dyrektor generalny Teknos Group Oy.

Przejęcie obejmuje firmy Feyco AG z siedzibą w St. Margrethen w Szwajcarii i Treffert Coatings GmbH z główną siedzibą w Alzenau w Niemczech wraz z ich filiami w Chinach, Malezji i USA, a także firmę Schekolin AG z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Bendern w Liechtensteinie.

Więcej informacji:

Teknos Group Oy

Paula Salastie

Dyrektor generalny
Tel. +358 46 851 2625
paula.salastie@teknos.fi

Kim Smith

Starszy wiceprezes, Industrial Wood Segment

Tel. +45 40891519

kim.smith@teknos.dk

Minna Koistinen

Menedżer ds. komunikacji grupy Teknos

Tel. +358 50 429 4180

minna.koistinen@teknos.fi

Zdjęcia prasowe są dostępne do pobrania pod adresem:

Grupa Teknos:

https://teknos.emmi.fi/l/tm7xTjtGr6g9

Firma Teknos należy do czołowych europejskich dostawców powłok przemysłowych i ma ugruntowaną pozycję w sektorach sprzedaży detalicznej i powłok do zastosowań architektonicznych. Firma posiada zakłady produkcyjne w ośmiu krajach: Finlandii, Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce, Rosji, Chinach i Holandii. Ponadto Teknos ma przedstawicieli handlowych w 18 krajach i eksportuje swoje produkty do ponad 20 innych dzięki rozbudowanej sieci sprzedawców. Założone w 1948 roku przedsiębiorstwo jest jedną z największych rodzinnych firm w Finlandii. W 2016 r. wartość sprzedaży netto firmy wyniosła 307 mln euro. Spółka zatrudnia 1300 osób. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.teknos.com.

Subscribe

Media

Media

Quotes

Bardzo się cieszę, że proces przejęcia przebiegł tak szybko i sprawnie. Biorąc pod wagę sprzedaż netto o wartości 77 mln CHF (ok. 72 mln EUR), ponad 380 pracowników i zakres działalności w 6 krajach, przejęcie Feyco Treffert jest największą tego typu transakcją w historii firmy Teknos. Cieszymy się, że będziemy mogli zwiększyć zakres obsługi klientów na całym świecie i poszerzyć asortyment produktów oraz możliwości badawczo-rozwojowe
Paula Salastie, dyrektor generalny Teknos Group Oy