Metsä Board wprowadza usługę 360 Service, wspierając opracowywanie idealnych opakowań

Report this content

Preferencje konsumentów i wzrost wymagań przepisów zwiększyły motywację do stosowania bardziej zrównoważonych i bezpiecznych opakowań. Jednocześnie duże znaczenie przykłada się do poprawy wydajności i efektywności. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Metsä Board uzupełniła swoją ofertę tektur premium o współpracę z Klientami w ramach usługi Service 360, która przynosi wymierne korzyści w całym łańcuchu wartości opakowań – od łatwego recyklingu po wizerunek marki, wydajność produkcji i łańcucha dostaw, ograniczenie wpływu na środowisko i inne aspekty.

Rozwiązania korzystne dla gospodarki obiegowej wynikają z innowacji i udostępniania wiedzy. „Szybkie zmiany na rynku wymagają współpracy partnerskiej, a zwycięzcami zostają firmy, które potrafią szybko współpracować, opracowywać i testować nowe rozwiązania. W Metsä Board mamy dokładną wiedzę o naszych materiałach – tekturach premium o obniżonej gramaturze. To jest podstawa naszej oferty, ale możemy zaoferować naszym Klientom znacznie więcej niż samą tekturę” – powiedział Mika Joukio, Metsä Board CEO.

Metsä Board 360 Service to podejście oparte na rozległym doświadczeniu w dziedzinie tektury i opakowań, zdobytym w ciągu dziesięcioleci współpracy z czołowymi światowymi dostawcami rozwiązań technicznych, instytutami badawczymi, właścicielami marek, przetwórcami, drukarniami, producentami tektury falistej oraz dostawcami usług logistycznych i informatycznych.

360 Service obejmuje pięć elementów:

  • Sustainability Service – zapewnianie zgodności opakowań tekturowych z przepisami i zasadami zrównoważonego rozwoju.
  • Packaging Design Service – lepsze wrażenia konsumentów przy mniejszym obciążeniu środowiska.
  • Technical Service – używanie dogłębnej wiedzy technicznej Metsä Board do zwiększania wydajności przetwarzania i poprawy parametrów.
  • R&D Service – rozbudowane testowanie i wykorzystywanie nowych możliwości w ramach wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.
  • Supply Chain and Digital Service – elastyczne, zrównoważone i niezawodne dostawy tektury na całym świecie.

„Przykładowo, obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się usługi związane ze zrównoważonym rozwojem. Nasi Klienci szukają sposobów na zmniejszenie wpływu opakowań na środowisko. Dzięki tej ofercie możemy pomóc im w osiągnięciu ich celów i zmniejszeniu emisji CO2 z paliw kopalnych w ich łańcuchu wartości” – podsumowuje Joukio.

Więcej informacji na temat Metsä Board 360 Service można znaleźć pod adresem www.metsaboard.com/services

Odsyłacz do zdjęcia
 

Informacji dodatkowych udziela:
Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046
E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com

Metsä Board
www.metsaboard.com

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych. Specjalizujemy się w lekkich tekturach litych o wysokiej jakości, tekturach dla gastronomii oraz białych kraftlinerach. Do produkcji wykorzystujemy czyste włókna pierwotne, które są surowcem odnawialnym, pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy pionierami zrównoważonego rozwoju i dążymy do tego, aby do 2030 r. nasze zakłady i surowce były całkowicie wolne od paliw kopalnych.

Wspólnie z naszymi klientami opracowujemy innowacyjne opakowania, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów przy mniejszym wpływie na środowisko. W 2020 roku nasza sprzedaż osiągnęła wartość 1,9 mld euro, zatrudniamy około 2400 pracowników. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram

Metsä Group
www.metsagroup.com

Metsä Group jest liderem w dziedzinie biogospodarki. Inwestujemy w rozwój, opracowywanie bioproduktów i przyszłość wolną od paliw kopalnych. Surowcem do wytwarzania naszych produktów jest odnawialne drewno, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów. Działamy w rozwijających się sektorach przemysłu drzewno-papierniczego: dostawy drewna i usługi leśnicze, produkty drzewne, celuloza, tektury z włókien pierwotnych, bibułka tissue i papier odporny na tłuszcz.

Roczna sprzedaż Metsä Group ma wartość około 5,5 miliarda euro. Zatrudniamy około 9200 pracowników w 30 krajach. Nasza międzynarodowa Grupa ma korzenie w fińskich lasach: jej spółką nadrzędną jest Spółdzielnia Metsäliitto, do której należy 100 000 właścicieli lasów.  

Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

Subscribe

Media

Media