Ulepszona oferta tektur litych Metsä Board odpowiedzią na przyszłe potrzeby branży opakowań

Informacja prasowa Metsä Board Corporation 26.04.2019

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board przygotowała nową, rozszerzoną ofertę tektur litych, aby pomóc właścicielom marek i producentom opakowań w podejmowaniu ważnych wyzwań: oszczędzaniu zasobów naturalnych, obniżaniu emisji dwutlenku węgla i zapewnianiu bezpieczeństwa produktów.

Oprócz korzyści dla środowiska wynikających z obniżania wagi opakowań, ulepszona oferta produktów umożliwia również zwiększanie atrakcyjności marek, dzięki udoskonalonym i zrównoważonym właściwościom wizualnym. Odświeżony, uproszczony wybór produktów przyczynia się do dalszej poprawy doskonale znanej, stabilnej jakości tektur litych Metsä Board oraz niezawodności dostaw.

„Przyszłość opakowań to lepsza promocja marek, przy mniejszym wpływie na środowisko. Jest ważne ciągłe rozwijanie nowych rozwiązań, dzięki którym opakowania stają się jeszcze bardziej bezpieczne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przykładowo, ulepszenia, które wprowadziliśmy w naszej nowej masie włóknistej o wysokiej wydajności – High Yield Pulp – umożliwiły nam dalsze udoskonalenie naszych tektur, co dało właścicielom marek nowe możliwości w zakresie obniżania wagi opakowań” – powiedział Ari Kiviranta, SVP Development, Metsä Board.

Nowa, ulepszona oferta Metsä Board zapewnia obecnie jeszcze lepsze wyniki w wymagających zastosowaniach końcowych, takich jak opakowania żywności, kosmetyków, produktów medycznych i towarów luksusowych oraz zastosowania graficzne. Oferta obejmuje pięć jakości:

MetsäBoard Natural FBB NEW to niepowlekana, sztywna tektura, niezawierająca rozjaśniaczy optycznych, którą cechuje popularna obecnie naturalna powierzchnia nadająca autentyczność opakowaniom produktów premium.

MetsäBoard Classic FBB pozostaje bez zmian, oferując tę samą wysoką sztywność i wydajność co dotychczas.

MetsäBoard Pro FBB OBA free NEW to ulepszony gatunek tektury niezawierający rozjaśnianych optycznych, który łączy wysoką naturalną białość i doskonałą drukowność.

MetsäBoard Pro FBB Bright NEW to tektura o wysokiej białości strony górnej i dolnej przeznaczona do wielu zastosowań, a obecnie umożliwiająca również obniżanie wagi opakowań.

MetsäBoard Prime FBB Bright NEW łączy wyjątkową białość, nowy niebieskawy odcień i wysoką sztywność, umożliwiając zrównoważoną produkcję luksusowych opakowań premium.
 

Nowe, ulepszone jakości od maja będą dostępne w postaci próbek A4 i partii próbnych do zamówienia.

Metsä Board jest pionierem i liderem innowacji w sektorze lekkich tektur premium, które obciążają środowisko naturalne w mniejszym stopniu niż tradycyjne jakości. Do ich produkcji zużywa się mniej surowców, energii i wody, a ponadto umożliwiają obniżenie wagi transportowanych produktów i zmniejszenie ilości odpadów. To wszystko wpływa na zmniejszenie śladu węglowego, powstającego w całym cyklu życia opakowania.
 

Odsyłacz do zdjęcia


Informacji dodatkowych udziela:

Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board

Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046

E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com
 

Metsä Board
www.metsaboard.com

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Nasze lekkie tektury zostały opracowane w celu uzyskania lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych opakowań przeznaczonych do produktów konsumpcyjnych, jak również handlu detalicznego i usług gastronomicznych. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2018 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram Slideshare


Metsä Group
www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem w dziedzinie zrównoważonej biogospodarki, wykorzystującym odnawialne drewno, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aktywność Metsä Group skupia się w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkcja mas włóknistych oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także produkcja bibułki tissue i papieru opornego na tłuszcz. 

W 2018 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,7 miliardów euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Grupa jest obecna w 30 krajach świata. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 103 000 fińskich właścicieli lasów.

Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

Subscribe

Media

Media