Planmeca to pierwszy producent stomatologii oferujący kompleksowe rozwiązanie IoT dla dużych klinik i sieci klinik

Aby efektywnie zarządzać dużą kliniką stomatologiczną lub siecią klinik, które generują bardzo dużo danych, potrzebne jest wiele odpowiednich narzędzi do ich dostępu i analizy tych danych. Inteligentne rozwiązanie IoT firmy Planmeca opiera się na wyjątkowej możliwości łączności z urządzeniami, zapewniając sieciom klinik wszystko, czego potrzebują do udanego procesu zarządzania i analizy biznesowej.

Planmeca jest pierwszym producentem w stomatologii oferującym kompleksowe rozwiązanie loT dla dużych klinik i sieci klinik. Wszystkie sprzęty Planmeca - unity dentystyczne, aparaty do obrazowania i urządzenia CAD / CAM - mogą być podłączone do takiego rozwiązania w celu gromadzenia cennych danych. Dzięki tym połączeniom sieci klinik mogą korzystać z informacji w czasie rzeczywistym na temat działania swoich urządzeń i wykorzystywać je do efektywnego planowania zabiegów w klinice.

"Co wyróżnia nasze rozwiązanie, to unikalna telemetria sprzętu, którą można łączyć z danymi dotyczącymi zarządzania praktyką i innymi informacjami generowanymi w sieci klinik" - wyjaśnia wiceprezes Planmeca, Tuomas Lokki. „Takie kompletne informacje zapewniają nieograniczone możliwości dla inteligencji biznesowej i do analiz.”

Dzięki tym rozwiązaniom duże kliniki i sieci klinik, mogą m.in mierzyć czas pacjenta spędzony na fotelu, aby sprawdzić, ile przydzielonego czasu jest wykorzystywane do leczenia, uzyskać kompletne statystyki na temat korzystania z czasu przeznaczonego na leczenie oraz wykazać, że wymagane procedury kontroli zakażeń i protokoły pracy z urządzeniami promieniotwórczymi zostały przestrzegane. Można analizować trendy w użytkowaniu i odpowiednio planować działania marketingowe, a także udoskonalać zarządzanie i długoterminowe planowanie.

„Przyszłość stomatologii będzie napędzana przez dane. Jeśli nie masz danych, nie możesz wykonywać analiz, więc ważne jest, aby inwestować w sprzęt dentystyczny, który jest na tyle zaawansowany, aby gromadzić dane. Im wcześniej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz podejmować lepsze decyzje w oparciu o zebrane informacje. Urządzenia stomatologiczne firmy Planmeca zapewniają łączność sieciową od ponad dekady, długo zanim technologia IoT stała się postrzeganym punktem w branży technologicznej - podsumowuje Tuomas Lokki.

Planmeca zaprezentuje swoje rozwiązanie IoT podczas IDS 2019.

Dodatkowe informacje
Tuomas Lokki, v-ce Prezydent, Sprzedaż i Marketing, Planmeca Group
Tel. 358 20 7795 523
tuomas.lokki@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Tags:

About Us

Better care through innovation Planmeca Oy is one of the world's leading dental equipment manufacturers with a product range covering digital dental units, CAD/CAM solutions, world-class 2D and 3D imaging devices and comprehensive software solutions. Headquartered in Helsinki, Finland, Planmeca’s products are distributed in over 120 countries worldwide. With a strong commitment to pioneering innovations and design, it is the largest privately held company in its field. Planmeca Oy is part of the Finnish Planmeca Group, which operates in the field of healthcare technology. The Group's turnover in 2019 was MEUR 769, and it employs nearly 2,870 people worldwide.

Subscribe

Media

Media

Documents & Links