• news.cision.com/
  • Planmeca Oy/
  • Planmeca to pierwszy producent stomatologii oferujący kompleksowe rozwiązanie IoT dla dużych klinik i sieci klinik

Planmeca to pierwszy producent stomatologii oferujący kompleksowe rozwiązanie IoT dla dużych klinik i sieci klinik

Report this content

Aby efektywnie zarządzać dużą kliniką stomatologiczną lub siecią klinik, które generują bardzo dużo danych, potrzebne jest wiele odpowiednich narzędzi do ich dostępu i analizy tych danych. Inteligentne rozwiązanie IoT firmy Planmeca opiera się na wyjątkowej możliwości łączności z urządzeniami, zapewniając sieciom klinik wszystko, czego potrzebują do udanego procesu zarządzania i analizy biznesowej.

Planmeca jest pierwszym producentem w stomatologii oferującym kompleksowe rozwiązanie loT dla dużych klinik i sieci klinik. Wszystkie sprzęty Planmeca - unity dentystyczne, aparaty do obrazowania i urządzenia CAD / CAM - mogą być podłączone do takiego rozwiązania w celu gromadzenia cennych danych. Dzięki tym połączeniom sieci klinik mogą korzystać z informacji w czasie rzeczywistym na temat działania swoich urządzeń i wykorzystywać je do efektywnego planowania zabiegów w klinice.

"Co wyróżnia nasze rozwiązanie, to unikalna telemetria sprzętu, którą można łączyć z danymi dotyczącymi zarządzania praktyką i innymi informacjami generowanymi w sieci klinik" - wyjaśnia wiceprezes Planmeca, Tuomas Lokki. „Takie kompletne informacje zapewniają nieograniczone możliwości dla inteligencji biznesowej i do analiz.”

Dzięki tym rozwiązaniom duże kliniki i sieci klinik, mogą m.in mierzyć czas pacjenta spędzony na fotelu, aby sprawdzić, ile przydzielonego czasu jest wykorzystywane do leczenia, uzyskać kompletne statystyki na temat korzystania z czasu przeznaczonego na leczenie oraz wykazać, że wymagane procedury kontroli zakażeń i protokoły pracy z urządzeniami promieniotwórczymi zostały przestrzegane. Można analizować trendy w użytkowaniu i odpowiednio planować działania marketingowe, a także udoskonalać zarządzanie i długoterminowe planowanie.

„Przyszłość stomatologii będzie napędzana przez dane. Jeśli nie masz danych, nie możesz wykonywać analiz, więc ważne jest, aby inwestować w sprzęt dentystyczny, który jest na tyle zaawansowany, aby gromadzić dane. Im wcześniej to zrobisz, tym szybciej zaczniesz podejmować lepsze decyzje w oparciu o zebrane informacje. Urządzenia stomatologiczne firmy Planmeca zapewniają łączność sieciową od ponad dekady, długo zanim technologia IoT stała się postrzeganym punktem w branży technologicznej - podsumowuje Tuomas Lokki.

Planmeca zaprezentuje swoje rozwiązanie IoT podczas IDS 2019.

Dodatkowe informacje
Tuomas Lokki, v-ce Prezydent, Sprzedaż i Marketing, Planmeca Group
Tel. 358 20 7795 523
tuomas.lokki@planmeca.com

Planmeca Oy i Grupa Planmeca
Firma Planmeca Oy jest jednym z wiodących producentów sprzętu dentystycznego na świecie, a oferowane przez nią produkty to: cyfrowe unity stomatologiczne, rozwiązania CAD/CAM, światowej klasy sprzęt do obrazowania 2D i 3D oraz kompleksowe rozwiązania z zakresu oprogramowania komputerowego. Firma Planmeca z siedzibą w Helsinkach, Finlandia, dostarcza swoje produkty do ponad 120 krajów na całym świecie. Jest to największa prywatna firma działająca w tej branży, która opiera swoją działalność na zaangażowaniu oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie i projektowanie. Planmeca Oy jest częścią fińskiej Grupy Planmeca działającej w branży technologii medycznych. Obrót grupy w 2018 roku wynosił 735 mln EUR i zatrudnia 2800 osób na całym świecie.
www.planmeca.pl

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links