• news.cision.com/
  • Metsä Board Oyj/
  • Pragnąc przyspieszyć rozwój innowacji w produkcji tektury i opakowań Metsä Board uruchamia najnowocześniejsze Excellence Centre.

Pragnąc przyspieszyć rozwój innowacji w produkcji tektury i opakowań Metsä Board uruchamia najnowocześniejsze Excellence Centre.

Report this content

Metsä Board Corporation informacja prasowa 08.09.2020

Rosnąca konsumpcja i zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone opakowania zwiększa zapotrzebowanie na nowe innowacje. W celu opracowywania dzisiejszych i przyszłych rozwiązań dla opakowań, firma Metsä Board rozpoczęła działalność w swoim nowym Excellence Centre, w pionierskim zakładzie biogospodarki w Äänekoski, Finlandia.
 

Centrum, dzięki najnowocześniejszym technologiom w zakresie prac badawczo-rozwojowych, projektowania opakowań oraz wydajności tektury i opakowań, ma na celu przyspieszenie innowacji odnośnie materiałów i opakowań oraz zapewnienie platformy do współpracy dla klientów i partnerów technologicznych na całym świecie. 

 
Z uwagi na to, że liczba opakowań stale wzrasta, potrzebne są nowe, zrównoważone rozwiązania, które zastąpią paliwa kopalne i zapewnią gospodarkę obiegową. Koncepcja Excellence Centre umożliwia tworzenie rozwiązań dla produkcji tektury i opakowań, które dotyczyć będą całego łańcucha, a nie tylko jego poszczególnych ogniw. Dzięki dostępnej obecnie wiedzy o materiałach, kompetencjom i narzędziom możemy zoptymalizować wydajność w całym cyklu życia opakowania.”, mówi Mika Joukio, Dyrektor Generalny Metsä Board.

 
Excellence Centre, które zajmuje łącznie 1500 metrów kwadratowych, posiada zaplecze badawczo-rozwojowe, pracownię projektowania opakowań, centrum badania opinii klientów oraz nowoczesne laboratorium oferujące ponad 100 różnych metod pomiarowych i analitycznych. Centrum wyposażone jest również w wirtualny sklep i narzędzie projektowe wspomagane komputerowo (CAE), które pozwala na zaawansowaną symulację i analizę funkcjonalności opakowań.

 
Excellence Centre Metsä Board łączy kompetencje i głęboką wiedzę specjalistyczną Metsä Board w zakresie rozwiązań dla produktów z włókien z kompetencjami różnych ekspertów i partnerów, takich jak dostawcy surowców, dostawcy technologii, startupy, uniwersytety i firmy badawcze. Jeśli nie będzie możliwości odbywanie fizycznych spotkań, przygotowano również wirtualne warsztaty w celu umożliwienia współpracy mającej na celu wspólny rozwój i współtworzenie.

 
"Tektura z pierwotnych mas włóknistych, odnawialna i nadająca się do recyklingu, może być wykorzystywana na opakowania na wiele sposobów. Opakowania tekturowe mają wiele do zaoferowania, a wraz z naszymi partnerami i nowym Excellence Centre jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wszechstronnie zbadać ich możliwości. Z entuzjazmem podchodzę do możliwości, jakie to centrum da nam dzisiaj i w przyszłość", mówi Dyrektor Generalny Metsä, Mika Joukio.

 
Unikalny na skalę światową ekosystem biogospodarki Äänekoski obejmuje fabrykę bioproduktów nowej generacji, zakład produkcji tektury, zakład produkcji sklejki,
centrum ekspozycyjne Pro Nemus oraz pilotażową fabrykę włókien tekstylnych.
 

Odsyłacz do strony
Odsyłacz do zdjęcia
 
Informacji dodatkowych udziela:

Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046
E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com
 
Metsä Board

www.metsaboard.com
-
Metsä Board jest czołowym europejskim producentem tektur z pierwotnych mas włóknistych i pionierem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Produkujemy wysokiej jakości lekkie tektury lite, tektury do kontaktu z żywnością i białe kraftlinery, używane do pakowania towarów konsumpcyjnych, w handlu detalicznym i gastronomii. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dążymy do całkowitej eliminacji paliw kopalnych z naszych zakładów i surowców do roku 2030.

 
Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2019 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.
 
Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram

 
Metsä Group

www.metsagroup.com
 
Metsä Group jest pionierem biogospodarki, wykorzystującym odnawialne drewno, które pochodzi z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Metsä Group prowadzi działalność w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkty drzewne, wytwarzanie celulozy oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także bibułki tissue i papieru odpornego na tłuszcz.

 
W 2019 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,5 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 100 000 fińskich właścicieli lasów.


 
Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

Subscribe

Media

Media