Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń w konkursie „Better with Less – Design Challenge 2019-2020”

Report this content

Informacja prasowa Metsä Board Corporation z dnia 2.9.2019 r.

To już druga edycja Better with Less – Design Challenge, konkursu organizowanego przez Metsä Board europejskiego producenta wysokiej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych. Jego celem jest inspirowanie projektantów do tworzenia bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań opakowaniowych przeznaczonych dla handlu elektronicznego, kosmetyków i produktów spożywczych.

Zgłoszenia są przyjmowane w czterech kategoriach: kosmetyki, handel elektroniczny, opakowania żywności i „kategoria otwarta” do dnia 5 stycznia 2020 r. pod adresem www.betterwithless.org. Do nadsyłania zgłoszeń są zaproszeni profesjonalni projektanci opakowań, a także studenci projektowania z całego świata.

Główna nagroda w konkursie Better with Less – Design Challenge wynosi 7000 euro, druga nagroda to 2000 euro, a trzecia nagroda 1000 euro. Ponadto, Metsä Board nagrodzi jednego studenta projektowania możliwością odbycia stażu w swoim zespole projektantów opakowań w Centrum Doskonałości w Äänekoski, w Finlandii. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni wiosną 2020 r.

Duża ilość tworzyw sztucznych stosowanych w opakowaniach stanowi przedmiot troski na całym świecie. Każdego roku do oceanów trafia prawie dziewięć milionów ton odpadów plastikowych. Idea konkursu Better with Less – Design Challenge to poszukiwanie innowacyjnych, zrównoważonych i nadających się do recyklingu rozwiązań opakowaniowych dla produktów codziennego użytku.

Pierwsza edycja Better with Less – Design Challenge została zorganizowana przez Metsä Board w latach 2017-2018 i odniosła wielki sukces – zgłoszono ponad 300 projektów opakowań z 38 krajów. Zwycięskim projektem została prawdziwie innowacyjna, przyjazna dla środowiska tekturowa alternatywa dla plastikowej folii bąbelkowej.

W skład światowej klasy jury złożonego z renomowanych ekspertów w dziedzinie projektowania opakowań wchodzą: Alissa Demorest, redaktor naczelny czasopisma Formes de Luxe, które przedstawia świat luksusowych opakowań; Andrew Gibbs, założyciel, dyrektor generalny i redaktor naczelny The Dieline; Charles Ng, założyciel i główny konsultant ds. marek MCL Group Hong Kong / Chiny; Clark Goolsby, dyrektor kreatywny Chase Design Group; oraz Stefan Junge, profesor technologii opakowań na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Beuth w Berlinie. Przewodniczącym i członkiem jury konkursu jest Ilkka Harju, Packaging Services Director, EMEA and APAC, Metsä Board.   

„Musimy dostarczać wyzwań branży opakowań, przedstawiając nowe rozwiązania, pomysły i innowacje. Główna idea tego konkursu to ograniczanie wpływu na środowisko naturalne bez uszczerbku dla wizerunku marek. Chcemy pomóc w rozwijaniu innowacyjnych i zrównoważonych projektów opakowań na całym świecie” – powiedział przewodniczący konkursu i członek jury, Ilkka Harju, Packaging Services Director, EMEA and APAC, Metsä Board.   

Konkurs można śledzić w mediach społecznościowych, za pomocą hasztagu #betterwithless  

Metsä Board Better with Less – Design Challenge to inicjatywa, której celem jest inspirowanie projektantów na całym świecie do tworzenia opakowań, które zapewniają świetne wrażenia podczas kontaktu z marką, a jednocześnie są mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. www.betterwithless.org #betterwithless  

Odsyłacz do zdjęć

Film na YouTube


Informacji dodatkowych udziela:
Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046
E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com


Metsä Board
www.metsaboard.com

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Nasze lekkie tektury zostały opracowane w celu uzyskania lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych opakowań przeznaczonych do produktów konsumpcyjnych, jak również handlu detalicznego i usług gastronomicznych. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
 

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2 400 pracowników, a w 2018 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.
 

Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram Slideshare


Metsä Group
www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem zrównoważonej biogospodarki, który wykorzystuje surowce odnawialne pochodzące z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aktywność Metsä Group skupia się w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkcja mas włóknistych oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także produkcja bibułki tissue i papieru opornego na tłuszcz.


W 2018 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,7 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 103 000 fińskich właścicieli lasów.

Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

Subscribe

Media

Media