• news.cision.com/
  • Metsä Board Oyj/
  • Wybitni specjaliści w dziedzinie projektowania opakowań w jury konkursu Better with Less – Design Challenge 2019-2020

Wybitni specjaliści w dziedzinie projektowania opakowań w jury konkursu Better with Less – Design Challenge 2019-2020

Report this content

Informacja prasowa Metsä Board Corporation z dnia 18.6.2019

Konkurs Metsä The Better with Less – Design Challenge 2017-2018 odniósł wybitny sukces – nadesłano ponad 300 zgłoszeń, przedstawiających szeroką gamę projektów zrównoważonych opakowań. Zbliża się tegoroczna edycja konkursu i właśnie ogłoszono skład światowej klasy jury, które utworzą znani eksperci od projektowania opakowań.

W poprzedniej edycji, konkurs Metsä Board Better with Less – Design Challenge zainspirował studentów i profesjonalnych projektantów opakowań z 38 krajów do przedstawienia koncepcji opakowań bardziej przyjaznych dla środowiska. W tym roku w jury Better with Less – Design Challenge ponownie zasiądą uznani światowi eksperci w dziedzinie projektowania opakowań:

Alissa Demorest, redaktorka naczelna czasopisma Formes de Luxe przedstawiającego świat luksusowych opakowań, ma bogate doświadczenie w sektorze produktów luksusowych, zarówno z punktu widzenia właścicieli marek, jak i dostawców. Andrew Gibbs, założyciel, dyrektor generalny i redaktor naczelny Dieline jest nazywany „innowatorem w świecie designu”. Charles Ng, założyciel i główny konsultant ds. marek w MCL Group Hongkong/Chiny, stosuje holistyczne podejście do projektowania marek, od audytu, przez analizę po opracowanie strategii obejmującej działania kreatywne dotyczące opakowań, szaty graficznej, produktów, elementów przestrzennych i prezentacji w handlu detalicznym. Clark Goolsby, dyrektor kreatywny Chase Design Group, podkreśla wartość projektowania oraz trwały wpływ kulturowy i finansowy, jaki może ono mieć na produkty i organizacje. Stefan Junge, profesor technologii opakowań na na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Beuth w Berlinie, ma ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie technologii opakowań. Był między innymi dyrektorem ds. opakowań w Sika i zajmował różne stanowiska w koncernie Nestlé.

„Bardzo się cieszymy, że konkurs Better with Less – Design Challenge będzie miał jury złożone z uznanych i utalentowanych ekspertów od projektowania opakowań. Wspólnie chcemy zachęcić projektantów na całym świecie do tworzenia nowych, codziennie używanych opakowań, które będą bardziej przyjazne dla środowiska” – powiedział przewodniczący i członek jury konkursu Ilkka Harju, Metsä Board Packaging Services Director, EMEA.   

Oficjalne ogłoszenie edycji 2019–2020 konkursu Better with Less – Design Challenge nastąpi we wrześniu.

Metsä Board Better with Less – Design Challenge to inicjatywa mająca na celu inspirowanie projektantów na całym świecie do tworzenia opakowań, które są bardzo atrakcyjne, a jednocześnie mniej uciążliwe dla środowiska naturalnego. www.betterwithless.org #betterwithless  


Odsyłacz do zdjęcia
YouTube video


Informacji dodatkowych udziela:
Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046
E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com


Metsä Board
www.metsaboard.com

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Nasze lekkie tektury zostały opracowane w celu uzyskania lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych opakowań przeznaczonych do produktów konsumpcyjnych, jak również handlu detalicznego i usług gastronomicznych. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2400 pracowników, a w 2018 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.

Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram Slideshare


Metsä Group
www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem zrównoważonej biogospodarki, który wykorzystuje surowce odnawialne pochodzące z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aktywność Metsä Group skupia się w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkcja mas włóknistych oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także produkcja bibułki tissue i papieru odpornego na tłuszcz.

W 2018 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,7 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Grupa jest obecna w 30 krajach świata. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 103 000 fińskich właścicieli lasów.

Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

Subscribe

Media

Media