• news.cision.com/
  • Metsä Board Oyj/
  • Metsä Board wprowadza nową, niezawierającą tworzyw sztucznych tekturę z ekobarierą, która jest przeznaczona dla przemysłu spożywczego i gastronomii

Metsä Board wprowadza nową, niezawierającą tworzyw sztucznych tekturę z ekobarierą, która jest przeznaczona dla przemysłu spożywczego i gastronomii

Report this content

Informacja prasowa Metsä Board Corporation 18.09.2019

Konsumenci i właściciele marek na całym świecie poszukują zrównoważonych alternatyw opakowań plastikowych. Kluczowe znaczenie ma łatwość ponownego przetwarzania. Aby zaspokoić te potrzeby Metsä Board wprowadza na rynek nową, niezawierającą tworzyw sztucznych tekturę z ekobarierą, która nadaje się do recyklingu razem z papierem lub tekturą.

Nową tekturę MetsäBoard Prime FBB EB chroni bariera o średniej odporności na wilgoć i tłuszcz, co sprawia, że nadaje się ona szczególnie na opakowania produktów spożywczych i gastronomicznych. Ponadto, ponieważ tektura z ekobarierą nie zawiera tworzyw sztucznych jej recykling nie wymaga oddzielania plastiku, dzięki czemu jest łatwy i opłacalny.

„Opakowania są niezbędne – ułatwiają dystrybucję i zapewniają bezpieczeństwo żywności, chroniąc przed jej marnotrawstwem. Opakowania kartonowe wykonane z materiałów odnawialnych to zrównoważony wybór, a dzięki poprawie właściwości barierowych tektury można jej użyć do większej liczby zastosowań. Nasza nowa, niezawierająca tworzyw sztucznych, tektura z ekobarierą znajdzie wiele interesujących zastosowań w branży spożywczej i gastronomii, a także innych dziedzinach, w których potrzebne są właściwości barierowe” – powiedziała Katja Tuomola, Business Development Director, Metsä Board.

Surowcami do produkcji tektury MetsäBoard Prime FBB EB są pierwotne masy włókniste, wytwarzane z drewna, które pochodzi z zarządzanych w sposób zrównoważony północnych lasów europejskich. Ta tektura jest bezpieczna w bezpośrednim kontakcie z żywnością i nie zawiera wybielaczy optycznych (OBA), ani związków fluoropochodnych. Jest dostępna z certyfikatami PEFC™ lub FSC©. MetsäBoard Prime FBB EB to nie tylko łatwy recykling, ale również niska gramatura, sprzyjająca zmniejszaniu emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu dystrybucji.
 

Odsyłacz do zdjęcia


Informacji dodatkowych udziela:

Katja Tuomola, Business Development Director, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 460 5835
E-mail: katja.tuomola@metsagroup.com

Marjo Halonen, VP Communications, Metsä Board
Tel. kom.: +358 (0)50 598 7046
E-mail: marjo.halonen@metsagroup.com
 

Metsä Board
www.metsaboard.com

Metsä Board jest czołowym europejskim producentem najwyższej jakości tektur z pierwotnych mas włóknistych, takich jak tektury lite, tektury dla gastronomii i białe kraftlinery. Nasze lekkie tektury zostały opracowane w celu uzyskania lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych opakowań przeznaczonych do produktów konsumpcyjnych, jak również handlu detalicznego i usług gastronomicznych. Współpracujemy z naszymi klientami w skali globalnej nad innowacyjnymi rozwiązaniami, które są bardziej atrakcyjne dla konsumentów, a mniej uciążliwe dla środowiska. Wykorzystywane w produkcji przez Metsä Board pierwotne masy włókniste są surowcem odnawialnym pochodzącym w udokumentowany sposób z północnych lasów, zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
 

Globalna sieć sprzedaży Metsä Board służy na całym świecie potrzebom naszych klientów, którymi są właściciele marek, sprzedawcy detaliczni, przetwórcy i hurtownicy. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 2 400 pracowników, a w 2018 r. osiągnęło sprzedaż o wartości 1,9 miliarda euro. Metsä Board należy do Grupy Metsä i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Helsinkach.
 

Metsä Board w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn YouTube Instagram Slideshare

 

Metsä Group
www.metsagroup.com

Metsä Group jest pionierem zrównoważonej biogospodarki, który wykorzystuje surowce odnawialne pochodzące z północnych lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Aktywność Metsä Group skupia się w takich dziedzinach jak dostawy drewna i usługi leśnicze, produkcja mas włóknistych oraz tektur z pierwotnych mas włóknistych, a także produkcja bibułki tissue i papieru opornego na tłuszcz.


W 2018 roku wartość sprzedaży Metsä Group osiągnęła 5,7 miliarda euro. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 9300 pracowników. Metsä Group jest własnością Spółdzielni Metsäliitto, należącej do około 103 000 fińskich właścicieli lasów.

 

Metsä Group w mediach społecznościowych: Twitter LinkedIn Facebook YouTube Instagram Slideshare

 

Subscribe

Media

Media