Kulinaria Bremy: Uczta dla zmysłów

Report this content

Krajobraz kulinarny Bremy jest zróżnicowany i oferuje całą gamę doznań smakowych, począwszy od tradycyjnej kuchni domowej aż po innowacyjne kreacje dla smakoszy. Każda dzielnica Bremy ma swoją własną kulinarną tożsamość do odkrycia. W tym tekście zabierzemy Cię w kulinarną podróż po Bremie i pokażemy, w jaki sposób miasto może Cię zachwycić dzięki kulinarnym przysmakom.

Bremeńskie klasyki: Lokalne specjały i targi

Odkryj różnorodność północnoniemieckiej kuchni dzięki tradycyjnym recepturom i lokalnym składnikom. Liczne lokalne targi w Bremie oferują świeże regionalne produkty do przygotowania ulubionych przepisów. Cotygodniowy targ na Domshof i mały Findorffmarkt to idealne miejsca, aby spróbować lokalnych specjałów, takich jak bremeńska musztarda lub świeże ryby z Morza Północnego. Obowiązkowym daniem dla każdego odwiedzającego jest słynna kiełbasa Grützwurst Bremer Knipp, danie żeglarskie Bremer Labskaus lub dla wielbicieli słodkości Bremer Klaben, ciężka, owocowa strucla, którą w Bremie - w przeciwieństwie do reszty Niemiec - można delektować się nie tylko w okresie Bożego Narodzenia. Pomocną orientację w poszukiwaniu najlepszych kulinarnych adresów w Bremie zapewnia „Gastrofinder”.

Kultura warzenia piwa w Bremie

Sztuka warzenia piwa jest głęboko zakorzeniona w historii Bremy. Beck's - słynne na całym świecie zielone piwo butelkowe - i charakterystyczny aromat słodu, który unosi się w powietrzu wzdłuż promenady Schlachte nad Wezerą, to tylko część tej bogatej tradycji. Od XI wieku warzone jest w Bremie piwo wyjątkowej jakości, które jest eksportowane daleko poza granice miasta.
Piwny wszechświat Bremy jest bardziej zróżnicowany niż mogłoby się wydawać. Oprócz browaru Beck's rozwinęła się tu dynamiczna scena piwa rzemieślniczego. Należą do niej browar Union w Bremen-Walle, browar Bremer Braumanufaktur i browar z gospodą Schüttinger. Zainteresowani mogą zajrzeć za kulisy w ramach wycieczek po browarze z przewodnikiem.

Tradycja winiarska w Ratskeller Bremen

Hanzeatyckie miasto Brema jest dumne ze swojego bogatego dziedzictwa w handlu winem, którego tradycja sięga wieków słynących z importu wina przez bremeńskie porty.

Pod bremeńskim ratuszem ukryty jest od 1405 roku jeden z najstarszych magazynów wina w Niemczech: Ratskeller. „Wyborny fundament ratusza” - jak z czułością nazywają go miejscowi - zajmuje powierzchnię około 5 000 metrów kwadratowych. Piwnica mieści obecnie największą kolekcję niemieckich win na świecie. Asortyment obejmuje wina ze wszystkich 13 niemieckich regionów winiarskich, w tym rzadkie skarby, takie jak najstarsze wino butelkowane z 1727 r. i najstarsze wino beczkowe z 1653 r. Piwnice te można nawet zwiedzać podczas oprowadzania w ramach „Keller Kieken”.

Brema: Niemiecka stolica kawy

Trudno w to uwierzyć, ale to prawda: Co druga filiżanka kawy wypijana w Niemczech trafia do kraju przez porty Bremy. Już w 1673 roku Brema powitała pierwszą kawiarnię w regionie niemieckojęzycznym. Do największych instytucji należą palarnia kawy August Münchhausen, znana z długotrwałego procesu palenia, Kaffee HAG, słynąca między innymi z kawy bezkofeinowej, oraz Lloyd Caffee, gdzie kawa jest nadal palona ręcznie. Swoje siedziby w Bremie mają również znani liderzy branży, tacy jak Jacobs Douwe Egberts i należące do przedsiębiorstwa marki. W Bremie z zaangażowaniem kultywuje się i nadal rozwija żywą kulturę picia kawy. W różnorodnych zachwycających kawiarniach, począwszy od historycznych aż po nowoczesne lokale, celebruje się sztukę przygotowywania kawy.

Dana Beckmann

beckmann@bremen-tourism.de

+49 421 3080028

Brema to hanzeatyckie miasto położone nad rzeką Wezerą w północnych Niemczech. Miasto posiada własne lotnisko oraz bardzo dobre połączenia komunikacyjne z siecią kolejową. Z Lotniska Chopina w Warszawie (WAW) do Bremy (BRE) można dotrzeć liniami Lufthansa z zaledwie 1 przesiadką w ciągu 3 h i 30 min.

Subscribe

Media

Media